۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۳
مدیر ثبت دامنه‌های اینترنتی:

امکان ثبت دامنه اینترنتی به زبان فارسی تا پایان سال فراهم می‌شود

ایتنا- با اجرای این طرح کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی را به زبان فاسی وارد کنند.
امکان ثبت دامنه اینترنتی به زبان فارسی تا پایان سال فراهم می‌شود


مدیر ثبت دامنه‌های اینترنتی از فراهم شدن امکان ثبت دامنه اینترنتی به زبان فارسی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی را به زبان فاسی وارد کنند.


به گزارش ایتنا از مهر، علیرضا صالح در مورد آخرین وضعیت ثبت پسوندهای اینترنتی با خط و زبان فارسی اظهار داشت: از لحاظ فنی این امکان فراهم شده است و اجرای این طرح، آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح ثبت دامنه‌های اینترنتی به زبان فارسی، کاربران می‌توانند نشانی و پسوند اینترنتی خود را به زبان فارسی وارد کرده و ثبت کنند ادامه داد: اجرای این طرح نیازمند آمادگی سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف درگیر طرح از جمله سازمان فناوری اطلاعات ایران است که در صورت هماهنگی همه سازمان‌ها، اجرایی و عملیاتی می‌شود.

مدیر ثبت دامنه‌های اینترنتی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان سال جاری، این طرح عملیاتی و انجام شود گفت: براساس قوانین حقوقی، تمامی سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های حقوقی از زمانی که این طرح آغاز به کار کرد، ۳ ماه زمان خواهند داشت نسبت به ثبت دامنه سازمان مورد نظر خود اقدام کنند و پس از این زمان، خرید و فروش دامنه اینترنتی فارسی برای تمامی کاربران امکان‌پذیر خواهد بود.

وی گفت: این زمان برای اشخاص حقوقی که حق ثبتی دارند درنظر گرفته شده است و این اشخاص می‌توانند بدون درنظر گرفتن دامنه‌های اینترنتی که تاکنون داشته‌اند نسبت به ثبت دامنه به نام شرکت و سازمان خود به صورت فارسی اقدام کنند.

با اجرای این پروژه و امکان‌پذیر شدن ثبت دامنه‌های اینترنتی به صورت فارسی، امکان استفاده از خط فارسی در کاربری نام و دامنه اینترنتی ممکن می‌شود.
کد مطلب: 41046
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير