۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۷

مدیرجدید بخش جستجو در گوگل: کامپیوترها مانند بچه 4 ساله هستند

ایتنا- کمپانی DeepMind متخصص در هوش مصنوعی هفته پیش توانست بازی چینی Go که پیچیده‌تر از شطرنج است را شکست دهد.
مدیرجدید بخش جستجو در گوگل: کامپیوترها مانند بچه 4 ساله هستند


«گوگلِ همیشه در حال تغییر» دوباره تغییرات مدیریتی به خود دید تا با سلاحی بنام هوش مصنوعی، مغز خود را ترمیم کند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، «آمیت سینگهال» مدیر بخش جستجوی گوگل بازنشسته شده و جای خود را از ماه آینده به «جان » مدیر هوش مصنوعی گوگل می‌دهد.

این تغییر به معنای تغییر در نوع آنلاین بودن ما با موتور جستجوی گوگل خواهد بود.

بسیار بر این عقیده‌اند که هوش مصنوعی فناوری‌های مرتبط با محاسبات و پردازش دیتا را به‌طور کامل تغییر خواهد داد. هدف از هوش مصنوعی ساخت سیستمی است که بتواند محیط تعریف‌شده را فهمیده و هر نوع تسکی را به‌طور هوشمند انجام دهد.

این مورد شامل شناسایی هر نوع صوت و نوشتن از روی آن، جلوگیری از هر نوع کلاه‌برداری آنلاین، پاسخ خودکار به ایمیل، جستجوی هوشمندانه و نزدیک به هدف کاربر و توسعه خودروهای خودران و ... می‌شود که بر مبنای هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.

اما گوگل نقشه دقیقی برای پیاده‌سازی هوش مصنوعی روی موتور جستجوی خود کشیده است و قصد دارد تا با پیاده‌سازی مهندسی جدید نوع جستجوی ما را از نوشتن کلمه و دریافت نتیجه متحول سازد و نتیجه را در موقعیت‌های مختلف و متنوع برای کاربر پیش‌بینی کرده و عرضه کند.

کمپانی DeepMind متخصص در هوش مصنوعی ،از کمپانی‌های زیرمجموعه گوگل در لندن، هفته پیش توانست بازی چینی Go که پیچیده‌تر از شطرنج است را شکست دهد و راث پورات مدیر عملیات آلفابت (پدر گوگل) از اهمیت هوش مصنوعی گفت.

اما گیاناندرا که پیش‌تر مدیر اداره فناوری «نت اسکیپ» بوده و در سال ۲۰۱۰ با فروش کمپانی خود بنام Metaweb به گوگل پیوست،کارهای زیادی باید انجام دهد.

وی اخیراً به سایت فورچون گفته بود کامپیوترها مانند بچه‌های ۴ ساله هستند و این بدان معناست که برای رساندن کامپیوتر به هوشمندی انسان باید کارهای زیادی انجام داد و فناوری در ابتدای این راه است.
کد مطلب: 40942
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير