۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۰

زاکربرگ: فیس‌بوک باید تا سال 2030 پنج میلیارد کاربر داشته باشد

ایتنا- در حال حاضر از هفت میلیارد نفر جمعیت جهان تنها ۳.۲ میلیارد نفر کاربر فیس‌بوک هستند.
زاکربرگ: فیس‌بوک باید تا سال 2030 پنج میلیارد کاربر داشته باشد


مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک اعلام کرده امیدوار است شبکه اجتماعی تحت مدیریت وی تا سال ۲۰۳۰ پنج میلیارد نفر کاربر داشته باشد و از این طریق برتری خود را در دنیا حفظ کند.


به گزارش ایتنا از فارس، اگر چه فیس‌بوک با ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در جهان در ماه پرطرفدارترین شبکه اجتماعی جهان است، اما برخی کارشناسان معتقدند با توجه به از راه رسیدن شبکه‌های اجتماعی جدید خلاق و پویا فیس‌بوک برای رسیدن به چنین هدفی چالش‌هایی جدی را پیش رو دارد.

در سال ۲۰۳۰ جمعیت جهان به ۸ میلیارد نفر می‌رسد و لذا فیس‌بوک برای جلب نظر مساعد ۶۰ درصد از کل جمعیت جهان و عضویت آنها در شبکه اجتماعی خود کار دشواری پیش رو دارد.

چالش مهم دیگر آن است که در حال حاضر از هفت میلیارد نفر جمعیت جهان تنها ۳.۲ میلیارد نفر کاربر فیس‌بوک هستند.

علت اصلی این مساله دشواری دسترسی به اینترنت در بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. بنابراین فیس‌بوک برای جذب ۵ میلیارد نفر کاربر ابتدا باید دسترسی به اینترنت را برای میلیاردها نفر ممکن کند.

در اینجاست که علت تلاش‌های فیس‌بوک برای ارائه خدمات اینترنت در نقاط دورافتاده جهان با استفاده از پهبادهای خورشیدی و .... مشخص می‌شود. دامنه این تلاش‌ها حتی به ارائه خدمات اینترنت در پناهگاه‌های آوارگان سوری در اروپا نیز کشیده شده است.
کد مطلب: 40927
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای