۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵

ورود هکرها به ویندوز از دریچه ادمین‌ها

ایتنا- بدافزارها هم برای نصب باید در حالت administrator ویندوز فعال شوند و هکرها با سوءاستفاده از این وضعیت می‌توانند فایل‌های ویندوز را دستکاری کنند.
ورود هکرها به ویندوز از دریچه ادمین‌ها


گزارش مؤسسه امنیتی Avecto نشان می‌دهد اکثر آسیب‌پذیری‌های امنیتی ویندوز که در سال گذشته دردسرساز بوده‌اند در صورت حذف دسترسی به قابلیت administrator این سیستم‌عامل قابل کنترل هستند.


به گزارش ایتنا از فارس، یافته‌های گزارش یاد شده نشان می‌دهد ۸۵ درصد از آسیب‌پذیری‌های مهم ویندوز با توجه به همین نکته قابل جلوگیری و متوقف کردن هستند و می‌توان از گسترش آنها و نفوذشان به فایل‌های سیستمی جلوگیری کرد.

معمولا اکثر کاربران ویندوز به خصوص کاربران خانگی از ویندوز در حالت administrator استفاده می‌کنند تا بتوانند همه چیز را بر روی رایانه خود کنترل کنند.

اما بدافزارها هم برای نصب باید در حالت administrator ویندوز فعال شوند و هکرها با سوءاستفاده از این وضعیت می‌توانند فایل‌های ویندوز را دستکاری کرده و داده‌های مورد نظر خود را سرقت یا تخریب کنند.

در محیط‌های کاری و حرفه‌ای اکثر کاربران دسترسی administrator به ویندوز ندارند و همین امر خطر گسترش بدافزارهای خطرناک را کاهش می‌دهد.

در صورت حذف دسترسی کاربران در وضعیت administrator احتمال آسیب دیدن کاربران به خاطر برخی آسیب‌ها تقریبا به صفر می‌رسد.

به عنوان مثال در این وضعیت تا ۹۹ درصد از حفره‌های مرورگر Internet Explorer غیرقابل سوءاستفاده می‌شوند. این امر در مورد آسیب‌پذیری‌های برنامه آفیس به ۸۲ درصد می‌رسد.

بررسی کل آسیب‌پذیری‌های ویندوز و برنامه‌های مهم مایکروسافت نشان می‌دهد ۶۳ درصد از این آسیب‌ها در صورت حذف دسترسی administrator به ویندوز قابل رفع است.
کد مطلب: 40916
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام