۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
وزیر ارتباطات تاکید کرد

آوردن اینترنت به روستاها تشریفاتی نیست

ایتنا- به دنبال آمدن اینترنت به روستا بلافاصله باید خدمات هم بیاید تا مردم از طریق منازل خود از تمامی خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند شوند.
آوردن اینترنت به روستاها تشریفاتی نیست


محمود واعظی از جمله فعالیت‌های وزارت ارتباطات را در زمینه آموزش‌های مختلف مردم در روستاها عنوان کرد و گفت: مردم روستاها با داشتن اینترنت می‌توانند از خدماتی همچون پرونده سلامت الکترونیک بهره‌مند شوند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، او گفت: ما در وزارت ارتباطات به دنبال این هستیم که شکاف دیجیتالی در کشور کاهش یابد و می‌خواهیم سال آینده جشن برخورداری تمامی روستاهای استان هرمزگان از خدمات ارتباطی برگزار شود.

وی که در آئین افتتاح پروژه اتصال ۳۷۶ روستای استان هرمزگان به اینترنت پر سرعت سخن می‌گفت با بیان اینکه دهه فجر امسال با پیروزی‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران در عرصه دیپلماسی همزمان شده است، عنوان کرد: با این پیروزی، مشکلات ما در منطقه و عرصه بین‌الملل حل شده و تحریم‌هایی که بر کشور و مردم تحمیل شده بود، برداشته شده است.

وی ادامه داد: نمونه عملی گشایش‌هایی که به وجود آمده را در سفر رئیس‌جمهور به اروپا شاهد بودیم و قراردادهای بسیار بزرگی در این سفر بسته شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دهه فجر مقدمه‌ای برای این شده که سال آینده را بسیار خوب شروع کنیم و وعده‌ای که رئیس‌جمهور به مردم داده‌اند که پس از برداشته شدن تحریم‌ها نوبت حل مسائل اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور است، اجرایی شود.

واعظی در ادامه با بیان اینکه دو انتخابات مهم را در اسفند ماه پیش رو داریم، تصریح کرد: امیدواریم مردم خونگرم استان هرمزگان همان طور که در گذشته سهم بسیار خوبی در انتخابات داشتند، این‌بار هم در انتخابات مشارکت خوبی داشته باشند تا مجلسی شکل بگیرد که بتواند دولت را کمک کند تا همه قول‌هایی که به مردم داده را انجام دهد.

وی یکی از سیاست‌های مهم دولت یازدهم را توجه به مناطق محروم و کمتر برخوردار دانست و تصریح کرد: این دولت تلاش می‌کند شکاف‌های میان مناطق برخوردار و محروم را کم کند تا کسانی که در روستاها زندگی می‌کنند از امکانات شهرها برخوردار باشند.

واعظی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۵۰ روستا و امروز نیز ۳۷۶ روستای استان هرمزگان به اینترنت پر سرعت متصل شدند و سال آینده نیز ۲۹۰ روستای دیگر این استان به اینترنت پرسرعت اتصال خواهند یافت.

واعظی اضافه کرد: ادارات کل استان هرمزگان تلاش کنند تا خدمات دولت الکترونیک به روستاها بیاید چون وجود اینترنت موجب ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگی مردم می‌شود و انواع اطلاعات به روز خواهد شد و دیگر کسی نمی‌تواند افکار عمومی را سانسور کند.
کد مطلب: 40910
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است