۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۶

گوگل نقره‌داغ می‌شود

ایتنا- به نظر می‌رسد که سرانجام پرونده مالیاتی گوگل که در طول هفته گذشته توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده بوده است، به نتیجه رسیده و این شرکت مجبور به پرداخت هزینه‌ای هنگفت به‌عنوان جریمه فرار مالیاتی خواهد بود.
گوگل نقره‌داغ می‌شود


به نظر می‌رسد که سرانجام پرونده مالیاتی گوگل که در طول هفته گذشته توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده بوده است، به نتیجه رسیده و این شرکت مجبور به پرداخت هزینه‌ای هنگفت به عنوان جریمه فرار مالیاتی خواهد بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری Engadget، گوگل نیز مانند دیگر شرکت‌های بزرگ متهم به استفاده از راه‌های قانونی برای خودداری از مالیات‌های محوله بر این شرکت شده است و در حال حاضر نیز در حال مقابله با برخی از این مدعیان است.

کمپانی آلفابت نیز در پی قراردادی با بریتانیا ۱۸۵ میلیون دلار به این دولت پرداخت خواهد کرد. این قرارداد دیدگاه جدید و واضح‌تری را شامل می‌شود که پایه پرداخت آن مبنی بر درامد تبلیغ کنندگان بریتانیا است. در کوتاه مدت مالیات‌های آن بازتابی از گستره اصلی فعالیت‌های این کمپانی در بریتانیا خواهد بود. پس این عمل تا حدی منطقی به نظر می‌رسد.


این حرکت به نظر چندان خوشایند نیست بااین‌وجود دولت بریتانیا از خاتمه آن خبر داده است. گوگل ۱۸ میلیارد دلار از درآمد بریتانیا را در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ به خود اختصاص داده است و این در حالی است که در این دوره تنها ۱۶ میلیون دلار مالیات را به این دولت پرداخت کرده است.

با این وجود این آخرین سری دردسرهای این کمپانی نخواهد بود. هر دو گروه کشورهای اروپایی و آمریکایی بر این باورند که شرکت‌هایی نظیر گوگل برای خودداری از پرداخت مالیات در سراسر جهان از حسابداری خلاقانه استفاده می‌کنند بنابراین احتمالا کمپانی‌های یادشده بسیار بیش‌تر از چیزی که اعلام و پرداخت کرده‌اند به دولت‌ها بدهکارند.
 
کد مطلب: 40807
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای