۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد

37 صفحه فوق محرمانه در ایمیل‌های شخصی هیلاری کلینتون

ایتنا- وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد قصد ندارد محتوای ۲۲ ایمیل هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا را منتشر کند، زیرا محتوای آنها را فوق محرمانه تلقی می‌کند.
37 صفحه فوق محرمانه در ایمیل‌های شخصی هیلاری کلینتون


جان کری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید این اسناد که بالغ بر ۳۷ صفحه هستند در زمان ارسال برچسب محرمانه نداشتند، اما بررسی‌های بعدی باعث شده آنها فوق محرمانه تلقی شوند.


به گزارش ایتنا از فارس، هیلاری کلینتون به علت استفاده از ایمیل شخصی و نه سازمانی برای تبادل نظر با دیگر مدیران ارشد وزارت خارجه آمریکا در زمان مسئولیت خود با انتقادهای شدیدی مواجه شده و بسیاری از مقامات آمریکایی اظهار داشته‌اند که ممکن است اطلاعات موجود در این ایمیل‌ها به دست هکرهای چینی، روس یا ایرانی افتاده باشد.

با توجه به نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزدهای جمهوری‌خواه از این رفتار اشتباه وی برای حمله به او استفاده کرده‌اند و او را به اهمال در جهت حفاظت از اطلاعات حساس متهم کرده‌اند. برخی از این ایمیل‌ها بین اوباما و هیلاری کلینتون رد و بدل شده بودند.

هیلاری کلینتون چندی قبل در واکنش به این انتقادها مدعی شده بود ایمیل‌های یادشده حاوی هیچ اطلاعات محرمانه‌ای نبوده‌اند و خواستار افشای محتوای آنها شده بود. اما اقدام وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد این ادعای وی چندان هم صحت ندارد.

هفته گذشته رابرت گیتس وزیر دفاع اسبق آمریکا که در دولت‌های بوش و اوباما خدمت کرده، از احتمال حمله هکرهای ایرانی، چینی یا روس به ایمیل شخصی کلینتون خبر داده و گفته که وجود اطلاعات طبقه‌بندی شده در ایمیل وی، مایه نگرانی است.

گیتس گفت: با توجه به این که پنتاگون تائید کرده که روزانه ۱۰۰ هزار مرتبه مورد حمله (سایبری) قرار می‌گیرد، احتمال اینکه اینکار توسط ایران، چین و یا روسیه انجام شده باشد، خیلی بالا می‌رود.

وزیر دفاع اسبق آمریکا از این فرصت استفاده کرد و مانند خیلی دیگر از آمریکایی‌ها، از هیلاری کلینتون به دلیل به خطر انداختن امنیت کشورش انتقاد کرد و گفت: وقتی در رأس سیا و یا وزارت دفاع بودم، هیچ‌وقت از ایمیل شخصی استفاده نمی‌کردم.
کد مطلب: 40747
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام