۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱

هوش مصنوعی به کارخانه‌ها می‌‌رود

ایتنا- Wi-Next ابزار تحلیلی آی.بی.ام را به سیستم‌های کنترل کیفیت صنعتی و پیش‌بینی پایداری محیطی خود می‌افزاید.
هوش مصنوعی به کارخانه‌ها می‌‌رود


آی.بی.ام با همکاری شرکت نوپای Wi-Next که در زمینه اینترنت اشیا فعالیت می‌کند قصد دارد فناوری هوش مصنوعی را ارتقا داده و خدمات تازه‌ای را در این زمینه به کارخانه ها ارائه کند.


به گزارش ایتنا از فارس، قابلیت‌های جدید مبتنی بر سیستم‌های اطلاعاتی هوش مصنوعی هستند به شرکت‌های پردازش غذا و تولیدکنندگان دیگر محصولات مصرفی کمک می‌کنند تا خطوط تولید خود را روان‌تر و کم‌نقص‌تر نگهدارند.

در واقع این تحولات ناشی از پیشرفت اینترنت اشیا و حضور گسترده‌تر آن در دنیای صنعت است که جلوی توقف ناخواسته تولید کالا را می‌گیرد و باعث می‌شود هر کالا دقیقا با کیفیت پیش‌بینی شده تولید شود.

فناوری اینترنت اشیا برقراری ارتباط هوشمند میان دستگاه‌های نصب شده در کارخانه‌ها را بدون نیاز به مدیریت و دخالت انسان تسهیل می‌کند.

به بیان دیگر دستگاه‌های مختلف می‌توانند مانند انسان‌ها با یکدیگر حرف بزنند و اشکالات احتمالی در خطوط تولید را شناسایی وبرطرف کنند.

Wi-Next متخصص در زمینه ساخت سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی برای جمع‌آوری داده از سیستم‌های صنعتی و به خصوص خدمات غذایی و محصولات مصرفی است.

به عنوان مثال می‌توان با نصب حسگرهایی برروی بطری‌های آب یا نوشیدنی از پرشدن یا نشدن آنها در خط تولید اطمینان کسب کرد.

این حسگرها بعدها می‌توانند داده‌های خود را از طریق شبکه‌های وای.فای برای نرم‌افزارهای پیش‌بینی شده ارسال کنند.

با ذخیره‌سازی اطلاعاتی از این دست می‌توان اقداماتی همچون سنجش میزان رضایت مشتریان ، میزان استقبال از محصولات مختلف و ... را هم بررسی نمود.

با افزوده شدن برنامه‌های تحلیلی آی.بی.ام به این مجموعه توانمندی‌های آنها رشد و افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.
کد مطلب: 40657
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام