۰
plusresetminus
چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۳

فناوری ویژه فشرده‌سازی ویدیوی فیس‌بوک

ایتنا- به‌تازگی فیس‌بوک برای امکان نمایش ویدیوهای موجود در سامانه واقعیت مجازی خود اقدام به طراحی الگوریتم ویژه‌ای کرده است که می‌تواند سایز ویدیوها را تا 80 درصد کاهش بدهد.
فناوری ویژه فشرده‌سازی ویدیوی فیس‌بوک


به‌تازگی فیس‌بوک برای امکان نمایش ویدیوهای موجود در سامانه واقعیت مجازی خود اقدام به طراحی الگوریتم ویژه‌ای کرده است که می‌تواند سایز ویدیوها را تا ۸۰ درصد کاهش بدهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت Engadget، فیس‌بوک از حالا برای زمان رایج شدن هدست‌های واقعیت مجازی آماده می‌شود. به‌خصوص این‌که عینک واقعیت مجازی اکولوس ریفت نیز به‌زودی روانه بازار خواهد شد.

این شبکه اجتماعی در تلاش برای افزایش لذت خواندن پست‌های قرار گرفته بر روی وب‌سایت خود قسمتی از ویدیوهای قرار گرفته در پست‌ها را برای کاربران به نمایش درمی‌آورد.

متاسفانه، این امر با موفقیت چندانی روبه‌رو نشده و کافی به نظر نمی‌رسد. بنابراین مهندسان فیس‌بوک تصمیم گرفته‌اند تا با استفاده از هرم هندسه ویدیوهای یاد شده را رمزگذاری کنند که همین امر خود سایز فایل‌ها را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد.

 

در این تکنیک فریم‌های صاف به فریم‌های کروی شکل تبدیل شده و در درون یک هرم قرار می‌گیرند. سپس پایین هرم با بهترین کیفیت ارائه‌شده و درعین‌حال هر چه به بالاتر می‌روید کیفیت تصویر نیز کم‌تر می‌شود.

در کل، هر هرم شامل ۳۰ نمای متفاوت است و فیس‌بوک هرکدام از آن‌ها را با ۵ رزولوشن‌های متفاوت ارائه می‌کند. سپس این وب‌سایت تمامی ۱۵۰ نسخه از ویدیوی شمارا ذخیره کرده و بر اساس سرعت اینترنت شما تنها یک نسخه را پخش می‌کند. شما می‌توانید در تصویر نمونه‌ای از تصویر ساخته شده با استفاده از این روش را مشاهده کنید.
 
کد مطلب: 40571
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام