۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۶
معاون وزیر ارتباطات خبر داد؛

توسعه سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات با اجرای برجام

ایتنا- جهانگرد: وزارت ارتباطات نقش هدایت کننده بازار فاوا را بر عهده دارد و با توجه به پیش‌بینی افزایش سهم ICT در تولید ناخالص داخلی، نقش این وزارتخانه در این حوزه بسیار پررنگ‌تر خواهد بود.
توسعه سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات با اجرای برجام


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه ICT پس از اجرای برجام و رفع تحریم‌ها خبر داد.


به گزارش ایتنا از مهر، نصرالله جهانگرد، اجرای برجام را فرصت مناسبی عنوان کرد تا با مدیریت و برنامه‌ریزی هوشمندانه، علاوه بر جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی، زمینه رشد بخش خصوصی داخلی نیز فراهم شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۲.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی را در اقتصاد ایران پوشش می‌دهد که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با توجه به ظرفیت‌های موجود در این حوزه، حجم بازار در چند سال آینده، به قیمت جاری، رشدی حدود ۴ برابر را تجربه خواهد کرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه بیشترین تجلی رشد در حوزه سرویس‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد بود تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی لازم برای ورود به حوزه‌هایی نظیر داده‌های عظیم (بیگ دیتا)، اینترنت اشیاء و غیره از سوی بخش خصوصی صورت گیرد.
کد مطلب: 40509
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام