d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - واعظی: تلگرام کانال‌های درخواستی ایران را مسدود می‌کند
۴
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۷

واعظی: تلگرام کانال‌های درخواستی ایران را مسدود می‌کند

ایتنا- وزارت ارتباطات در برخورد با تبلیغات زودرس انتخاباتی در فضای مجازی به تنهایی تصمیم‌گیری نمی‌کند.
واعظی: تلگرام کانال‌های درخواستی ایران را مسدود می‌کند


وزیر ارتباطات با اعلام این خبر که با مسئولان شرکت تلگرام درخصوص فعالیت برخی کانال‌های تلگرامی مغایر با قوانین در ایران نامه‌نگاری کرده است، گفت: آنها اعلام کرده‌اند هر کانالی را که از سوی وزارت ارتباطات ایران اعلام شود، مسدود می‌کنند.


محمود واعظی با بیان اینکه وزارت ارتباطات برای هر شبکه مجازی یک قانون،‌ سیاست یا رفتار جداگانه ندارد،‌ گفت: سیاست ما برای تمام فضای مجازی اعم از شبکه‌های تلگرام، واتس‌آپ، اینستاگرام و غیره یکسان است که این مورد در زمینه نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها نیز صدق می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر همین اساس تصریح کرد: البته در زمینه فعالیت‌های انتخاباتی چه در زمان تعیین شده تبلیغات و چه در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی پیش از موعد به تنهایی تصمیم نمی‌گیریم و طبق ابلاغیه وزارت کشور،‌ شورای نگهبان و سایر دستگاه‌های مربوطه عمل می‌کنیم.

وی افزود: با این تفاسیر وزارت ارتباطات نظارت دقیق خود را بر تمام فعالیت‌های کاندیدهای انتخاباتی دارد.

واعظی در ادامه در خصوص شیوه نظارت این وزارتخانه بر تبلیغات تجاری و بازرگانی غیرمتعارف و عملکرد خارج از عرف و شرع برخی کانال‌های تلگرامی اظهار کرد: در این خصوص با مسئولان شرکت تلگرام در روسیه نامه‌نگاری کرده‌ایم و آنها اعلام کرده‌اند هر کانالی که از سوی وزارت ارتباطات ایران اعلام شود، مسدود می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون نیز چندین فهرست از کانال‌های نامناسب که فعالیت مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران داشته و از سوی وزارتخانه به شرکت تلگرام ارسال شده،‌ مسدود شده‌اند.

منبع : خانه ملت
کد مطلب: 40382
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
فکر نمی کنم سانسور هرچی رو که بخواهید بپذیرند
feedback
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوب هست واقعا شبکه ها مستهجن برای بچه ها مضرهست
feedback
Iran, Islamic Republic of
ابن کانال رو ببندید یه کانال، اون رو ببندید یه دونه، این برنامه رو ببنید یه برنامه دیگه... و این داستان بی انتها همچنان ادامه خواهد داشت. مسئولین به جای هدر دادن پول بیت المال و نیروی انسانی برای مکاتبه، اقدام به فرهنگ سازی کنند و در این زمنیه هزینه کنند.
آرش
feedback
Iran, Islamic Republic of
ITNA یک نوشته در مورد Parental Controlling بنویسی بد نیست، خیلی ها متاسفانه هنوز هیچ اطلاعی در این مورد ندارن که استفاده ی کاملاً آزادانه ی کودکان و نوجوان ها از تکنولوژی می تونه چه عواقبی داشته باشه...
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام