۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۳

دارندگان ویندوز 8 از دریافت وصله‌های امنیتی محروم می‌شوند

ایتنا - کاربران ویندوز 7 صرفا با نصب سرویس پک لازم، می‌توانند همچنان از پشتیبانی امنیتی مایکروسافت برخوردار باشند.
دارندگان ویندوز 8 از دریافت وصله‌های امنیتی محروم می‌شوند


کاربران ویندوز 8 که نسخه سیستم عامل خود را به ویندوز 8.1 و یا ویندوز 10 ارتقاء نداده‌اند، از این پس از دریافت پچ‌های امنیتی محروم خواهند شد. این موضوع بدلیل تهدیدات امنیتی فراوانی است که برای نسخه‌های پیشین این سیستم عامل وجود دارد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، این موضوع برای دارندگان ویندوز 8 کمی سنگین به نظر می‌رسد، چرا که به عنوان مثال کاربران ویندوز 7 صرفا با نصب سرویس پک لازم، می‌توانند همچنان از پشتیبانی امنیتی مایکروسافت برخوردار باشند.

از آنجا که مطابق آمار ماه جاری، نزدیک 2.7 درصد کاربران از سیستم عامل ویندوز 8 استفاده می‌کنند، بنابراین با تصمیم جدید مایکروسافت، صدها هزار کامپیوتر از دریافت وصله‌های امنیتی محروم خواهند بود.


در حال حاضر ویندوز 8.1 بیش از ده درصد سهم کاربران را از آن خود کرده است، اما احتمال می‌رود که تا پایان همین فصل، سهم ویندوز 10 از آن پیشی بگیرد.

با اینکه مایکروسافت در این سال‌ها همواره بصورت منظم به ارائه وصله‌های امنیتی برای ویندوز پرداخته است، اما از سوی دیگر همیشه کاربران را به ارتقاء به نسخه‌های جدیدتر ترغیب و گاه مجبور کرده است. همچنین با اینکه نسخه‌های جدید گاه با اقبال خوبی از سوی کاربران روبرو نشدند، مانند آنچه برای ویندوز ویستا یا ویندوز 8 اتفاق افتاد، مایکروسافت با انجام تغییرات لازم و تمرکز بر نسخه‌های خاص، مشتریان خود را به سوی آنها فراخوانده است.

اکنون و با اعلام این خبر، تصمیم مایکروسافت برای کاربران ویندوز 8 صزیح است: به ویندوز 8.1 مهاجرت کنید، در غیر اینصورت از دریافت وصله‌های امنیتی محروم خواهید شد.
 
کد مطلب: 40361
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام