۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶

برنامه فورد برای ادغام فناوری‌های پوشیدنی و خودرو

ایتنا - از دید این شرکت،‌ دو فناوری رانندگی و پوشیدنی، دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مشابه فراوانی هستند.
برنامه فورد برای ادغام فناوری‌های پوشیدنی و خودرو


شرکت خودروسازی فورد از راه‌اندازی آزمایشگاهی خبر داد که دو فناوری مربوط به پوشیدنی‌ها و خودرو را در هم ادغام می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، شرکت فورد از افتتاح یک لابراتوار تحقیقاتی خبر داده که مربوط به فناوری‌های پوشیدنی است،‌ و در توضیح این اقدام خود گفته است که از دید این شرکت،‌ دو فناوری رانندگی و پوشیدنی، دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مشابه فراوانی هستند.
به نظر مدیران این شرکت، ارتباط بین دو فناوری پوشیدنی و خودروسازی، روز به روز قوی‌تر می‌شود. از این رو بناست در این آزمایشگاه، دانشمندان و مهندسین گرد هم آیند تا ابزارهای پوشیدنی و خودروها را در هم ادغام نمایند.

با تلفیق این دو، خودرویی که با استفاده از فناوری خود به راننده در راندن کمک می‌کند، نسبت به وضعیت راننده خود آگاه‌تر خواهد بود و به عنوان مثال به سرعت از استرس یا خواب‌آلودگی او مطلع می‌شود.
به همین ترتیب آگاهی از فشار خون، میزان قند و ضربان قلب راننده از طریق ابزارهای پوشیدنی، به سیستم رانندگی اتوماتیک خودرو کمک بیشتری خواهد کرد.


ایده اصلی این تصمیم از آنجا ریشه گرفته که محققان فورد، بدنبال راه‌هایی برای استفاده از علائم حیاتی و سلامتی راننده بمنظور کاربرد آن در سیستم خودران اتومبیل بودند. بدین ترتیب در صورتی که راننده، استراحت کافی نکرده و علائم خواب‌آلودگی از خود بروز دهد، ساعت هوشمند اطلاعات لازم را به سیستم اتومبیل می‌فرستد.
همینطور در صورت افزایش ضربان قلب راننده در اثر فشار ترافیک، سیستم خودرو با دریافت این هشدارهاف تصمیمات لازم را اخذ می‌کند.
 
کد مطلب: 40360
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای