۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۰

انتقاد شدید گوگل، اپل و فیس‌بوک از تجسس‌های دولت انگلیس

ایتنا- شرکت‌های اپل، مایکروسافت، گوگل، فیس بوک، توئیتر و یاهو از برنامه هک سیستم‌های رایانه‌ای توسط دولت انگلیس به شدت انتقاد کردند.
انتقاد شدید گوگل، اپل و فیس‌بوک از تجسس‌های دولت انگلیس


شرکت‌های اپل، مایکروسافت، گوگل، فیس بوک، توئیتر و یاهو از برنامه هک سیستم‌های رایانه‌ای توسط دولت انگلیس به شدت انتقاد کردند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت‌های فناوری بزرگ جهان شامل اپل، مایکروسافت، گوگل و فیس بوک از برنامه‌های دولت انگلیس در خصوص قانون جدیدی که به ماموران این کشور اجازه می‌دهد برای دسترسی به اطلاعات سیستم‌های رایانه‌ای را هک کنند، انتقاد کردند.

براساس این قوانین، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی، پلیس و نیروهای مسلح می‌توانند برای دسترسی به اطلاعاتی همچون ارتباطات آنلاین، سیستم‌های رایانه‌ای را هک کنند.

دولت انگلیس می‌گوید، مجوز هک، بخشی از یک مصوبه تجسسی اینترنتی گسترده است که برای رهگیری ارتباطات مجرمان توسط ماموران نیاز است.

این در حالی‌ است که شرکت‌های فناوری هشدار داده‌اند که این طرح پایه‌گذار بدعت خطرناکی است که باعث می‌شود دیگر کشورها نیز این کار را انجام دهند و به اعتماد آنها به خدمات این شرکت‌ها لطمه می‌زند و اجرای آن احتمالا غیرممکن است.

غول‌های فناوری همچون فیس بوک، گوگل، اپل، مایکروسافت، توئیتر و یاهو در نامه‌ای مشترک به کمیته قانونگذارانی که در حال بررسی این مصوبه هستند، هشدار دادند: این قانون یک گام اشتباه است. این کار تا حدودی می‌تواند برای محصولات و خدمات آنها خطر و آسیب‌پذیری‌هایی را به همراه داشته باشد.

این اقدام بدعت بسیار خطرناکی را به‌دنبال خواهد داشت و ما از دولت شما می‌خواهیم در این خصوص تجدیدنظر کند.
کد مطلب: 40330
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير