۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸

رقابت شدید گوگل با آمازون در عرصه سرویس‌های ابری

ایتنا - گوگل تاکید کرده که قیمت خدمات ابری این شرکت، 15 الی 41 درصد ارزان‌تر از خدمات ابری شرکت آمازون خواهد بود.
رقابت شدید گوگل با آمازون در عرصه سرویس‌های ابری


شرکت گوگل در ابتدای سال جدید، اعلام کرده که سرویس‌های ابری عمومی این شرکت، هم از نظر قیمت و هم کیفیت خدمات، پیشرو خواهد بود، و این به معنای تشدید رقابت با غول خدمات ابری دنیا، شرکت آمازون است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، گوگل تاکید کرده که قیمت خدمات ابری این شرکت، 15 الی 41 درصد ارزان‌تر از خدمات ابری شرکت آمازون(مشهور به AWS) خواهد بود. گوگل با ارائه یک مقایسه نظیر به نظیر از سرویس‌های دو شرکت، به عنوان مثال از یک سرویس خود با قیمت حدود 45 دلار نام برده که از سوی آمازون با قیمت 76 دلار عرضه می‌شود.

از ویژگی‌های مهم خدمات ابری گوگل، این است که بنا به ادعای این شرکت، حداکثر انعطاف‌پذیری را داراست،‌ و به عنوان مثال، مشتریان خود را به انتخاب سخت‌افزار خاص،‌ زمان طولانی قرارداد، و دیگر محدودیت‌ها مجبور نمی‌کند.


بنا به ادعای مدیران گوگل، ترکیب مجموعه مشخصات خدمات این شرکت از قبیل لیست قیمت‌های پایین، تخفیفات برای مشتریان ماندگار، انعطاف در انتخاب سخت‌افزار و... شرایطی را برای سرویس‌های ابری گول ایجاد خواهد کرد که به هیچوجه قابل رقابت نیست.

گفتنی است که شرکت آمازون چند روز پیش با انتشار پستی در وبلاگ خود اعلام کرده بود که برای پنجاه و یکمین بار، باز هم قصد دارد قیمت خدمات ابری خود را کاهش دهد، و اکنون انتشار این خبر جدید از سوی گوگل، واکنش مستقیم به این اقدام آمازون تلقی می‌شود.

در حالی که سرویس‌های ابری عمومی در حال گسترش هستند، گوگل با اتکا به شمار انبوه کاربران خود، به کاهش قابل توجه قیمت‌ها کمک خواهد کرد.
 
کد مطلب: 40327
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام