۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۳
وزیر ارتباطات اعلام کرد

آخرین اخبار از افزایش ظرفیت اینترنت و اینترانت کشور

ایتنا- واعظی: در ۲ سال گذشته پهنای‌باند اینترنت بین‌الملل از ۷۲ گیگابایت بر ثانیه به ۲۷۶ رسیده است و ظرفیت IP داخل کشور به میزان پنج برابر افزایش یافته است.
آخرین اخبار از افزایش ظرفیت اینترنت و اینترانت کشور


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پنجمین همایش بانکداری الکترونیک با اشاره به اهمیت موضوع همایش اظهار کرد: ایجاد شبکه پهن‌باند کلید توسعه کاربرد و به کارگیری ارتباطات و فناوری اطلاعات است و به دلیل قابلیت پهن‌باند به منظور سرعت بخشیدن به حوزه ict، این امر می‌تواند موجب رشد اقتصادی کشور نیز باشد.


به گزارش ایتنا از فارس، وی همچنین افزود: روابط خارجی و حوزه ict در حال تکامل است، در این دو سال گذشته محور اساسی دولت گره‌گشایی از اقتصاد کشور و جامعه بود که اولین قدم در این محور باید تحریم‌ها برداشته می‌شد تا فضای عادی در روابط خارجی نیز بوجود بیاید و شاهد رونق اقتصادی در جامعه باشیم.

واعظی با بیان تأثیرات فناوری اطلاعات گفت: تغییر در روابط شهروندان و دولت، ایجاد دنیای مجازی در کنار دنیای حقیقی، سرعت بخشیدن در کارها و شفاف‌سازی در عرصه‌های مختلف از جمله تأثیرات این حوزه است.

وی تأکید کرد: در کنار این موارد در بانکداری الکترونیک، حوزه ict موجب می‌شود تا اطمینان‌پذیری، قابلیت مدیریت و توسعه‌پذیری مناسب صورت پذیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکپارچگی آن، گستردگی جغرافیایی شبکه و ایجاد بهره‌وری بیشتر در کاربرد شبکه از جمله مزیت‌های توسعه شبکه پهن‌باند کشور و بانکداری الکترونیک است.

واعظی ضمن بیان فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: پهنای‌باند اینترنت بین‌الملل از ۷۲ گیگابایت بر ثانیه به ۲۷۶ رسیده است و در کنار توسعه موارد مختلف حوزه ict دو سال گذشته شاهد بودیم که ظرفیت IP داخل کشور به میزان پنج برابر افزایش داشته است.

وی در ادامه به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آینده اشاره کرد و افزود: افزایش ظرفیت پهنای‌باند زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، افزایش محتوای بومی در فضای مجازی و پوشش کامل ارائه خدمات الکترونیکی دولت از جمله برنامه‌های آینده وزارت ارتباطات است.

واعظی گفت: بخش بانکی کشور ظرفیت استفاده از زیرساخت‌های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم که این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه در بهره‌برداری از خدمات هر چه سریعتر تکمیل شود.
کد مطلب: 40324
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
اینترنت حجمی
پینگ بالا
فیلترینگ همه چیز
قطع پورت های امنیتی
انحصار پهنای باند،کابل مسی،فیبرنوری،....
و مهم ترین چیز پهنای باند گران
اینا مشکلات هستند و هنوز حل نشده باقی ماندند پس آقای وزیر باید اسنعفا و از مردم عذزخواهی کنند
مسلم
feedback
Iran, Islamic Republic of
با نظرت موافقم. از وقتی اینترنت مخابرات گرفتم از اینترنت متنفر شدم.
جواد
feedback
Iran, Islamic Republic of
آقا یکی بیاد این انحصار رو از مخابرات بگیره ، بخدا نمیتونیم دگ... سرعت پایین ،قطعی هر روز.. همش میخوایم خوش بین باشیم.. اما نمیشه.این شرکت های بزرگ چرا همه جا نمایندگی ندارن ، !@!!
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام