۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۴

توضیح اینستاگرامی، از پارک اینترنت اشیاء تا تشعشعات موبایلی

ایتنا- واعظی: موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها پائین‌تر از حد مجاز بوده‌اند.
توضیح اینستاگرامی، از پارک اینترنت اشیاء تا تشعشعات موبایلی


وزیر ارتباطات اعلام کرد: در سال جاری موردی مبنی بر غیر‌‌ استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمود واعظی به تازگی بر روی صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی مطالبی در خصوص اینترنت اشیاء و تشعشعات موبایلی منتشر کرده و در قالب آن توضیحاتی در این خصوص ارائه کرده است.

بحث تشعشعات موبایلی و تاثیرات آن بر سلامت انسان سال‌هاست در سطح جهان مطرح بوده و درایران نیز کارگروهی برای ارزیابی این موضوع تشکیل شده و نتیجه گزارشات خود را به ریاست جمهوری ارائه کردند.

حال وزیر ارتباطات کشور با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته بر روی این موضوع توضیحاتی ارائه کرده و بر استاندارد بودن حدود تشعشعات تاکید دارد.

محمود واعظی در مطلب خود در این زمینه آورده است:« با توجه به نتیجه اندازه‌گیری‌های انجام شده و اعلام نظر دفتر امور حفاظت در برابر اشعه سازمان‌انرژی‌اتمی ایران در سال جاری، موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها پائین‌تر از حد‌مجاز بوده‌اند.

به منظور نظارت در این خصوص، علاوه بر مواردی از قبیل شناسنامه‌دار کردن دکل‌ها که تاکنون کاربردی شده اند، طراحی، خرید، نصب و راه‌اندازی کردن شبکه اندازه‌گیری شدت امواج مغناطیسی در تمام مناطق تهران به عنوان پایلوت منعقد شده‌اند.

در این خصوص طراحی شبکه،مکان‌یابی سایت‌ها، تحویل و آزمایش بخش اول تجهیزات انجام شده‌است.»

اما واعظی در خصوص اینترنت اشیاء یا IOT نیز مواردی را مطرح کرده و متذکر شده است:«ما به منظور همگامی با توسعه اینترنت و ابزارهای مربوط به آن در ایران،شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء را تشکیل دادیم.

نخستین نشست این شورای راهبری روز پنجشنبه تشکیل شد.در این نشست بر اهمیت اجرای طرح اینترنت اشیاء برای بالا بردن بهره‌وری در کشور تاکید شد و مقرر گردید تا در طول پنج سال یک پارک اینترنت اشیاء برای هماهنگی و اثربخشی تمامی فعالیت‌های مرتبط در کشور ایجاد گردد.»
کد مطلب: 40239
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام