۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷

اخراج یک‌سوم کارمندان توشیبا

ایتنا- شرکت توشیبا در راستای رسوایی صورت گرفته در زمینه فرار مالیاتی خود مجبور به تعدیل نیرو شده و مجبور خواهد بود تا یک‌سوم کلیه نیروهای کاری بخش فناوری الکترونیکی خود را از کار اخراج کند.
اخراج یک‌سوم کارمندان توشیبا


شرکت توشیبا در راستای رسوایی صورت گرفته در زمینه فرار مالیاتی خود مجبور به تعدیل نیرو شده و مجبور خواهد بود تا یک‌سوم کلیه نیروهای کاری بخش فناوری الکترونیکی خود را از کار اخراج کند.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، عواقب رسوایی‌های حساب داری کمپانی توشیبا هم اکنون گریبان گیر این کمپانی شده است. این شرکت ژاپنی اعلام کرده است که احتمالا مجبور به اخراج ۶ هزار و ۸۰۰ نفر از کارمندان یا ۳۰ درصد از نیروی کار مربوط به لوازم الکترونیکی مصرفی این کمپانی شود.

با این وجود اگرچه می‌توان با اتخاذ سیاست‌های مختلف تا حدودی این شرایط را تعدیل کرد اما باید به خاطر داشت که این کمپانی پس از اعتراف به شش سال دروغ‌گویی در رابطه با میزان سود اکتسابی خود ضربه‌ای شدید و جدی خورده است.

 

شرکت یاد شده به برای جبران بخشی از ضرر و زیان خود کارخانه‌های تولید تلویزیون و ماشین لباس‌شویی خود را به شریک هنگ‌کنگی خود یعنی کمپانی اسکای ورت (Skyworth) خواهد فروخت. این در حالی است که توشیبا اخیرا با فروش کسب‌ و کار حسگر تصویری خود به کمپانی سونی تولید تلویزیون در بازار آمریکا را نیز متوقف کرده است.

با این حال باید در نظر داشت که کمپانی توشیبا بسیار گسترده است و این ماجرا پایان کار آن نخواهد بود. این کمپانی برای جبران ضررهای خود قرار است تا بخش کامپیوترهای خانگی خود را با فوجیتسو و وایو تلفیق کرده و با کمپانی شارپ نیز همکاری‌هایی داشته باشد.

به‌علاوه، مدیران سابق ممکن است با اتهامات قانونی نیز مواجه شوند. لازم است بدانید که این کمپانی هم اکنون ۲۰۰ هزار کارمند را در استخدام خود دارد. به این ترتیب حتی ممکن است شاهد بدتر شدن شرایط این شرکت نیز باشیم.
 
کد مطلب: 40201
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر