۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
در نمایشگاه تجهیزات الکترونیک؛

فناوری‌ها آب رفتند

اپل غایب است
ایتنا- به عقیده کارشناسان، نمایشگاه CES امسال بیشتر از آنکه محتوای انقلابی داشته باشد، نمایشی از تکامل فناوری‌های جسورانه است که در سال‌های اخیر ارائه شده‌اند.
فناوری‌ها آب رفتند


نمایشگاه امسال تجهیزات الکترونیک مصرفی (CES) در حالی در لاس وگاس آغاز به کار می‌کند که یک تفاوت مهم با دوره‌های قبل آن دارد: همه چیز درحال کوچکتر شدن است.

به گزارش ایتنا از مهر، پهپادها، خودروها، روبات‌ها تا حتی جواهرات (هوشمند) همگی در حال کوچکتر شدن هستند و این تغییر فرم در نمایشگاه امسال تجهیزات الکترونیکی مصرفی (CES) به خوبی به دنیا ارائه خواهد شد. این توصیفی است که ادراه‌کنندگان نمایشگاه امسال خبر آن را داده‌اند.

در نمایشگاه امسال که هجدهمین دوره آن محسوب می‌شود بیش از ۳۶۰۰ شرکت کننده در قالب شرکت‌های کوچک و بزرگ، ایده‌های خلاقانه خود را در معرض نمایش عمومی و صاحبنظران قرار می‌دهند.

پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسال که از چهارشنبه آغاز به کار می‌کند، طیف گسترده‌ای از فناوری‌ها در حوزه‌های سلامت، خودرو، امور مرتبط با خانه، واقعیت‌مجازی و دنیای جذاب بازی‌های ویدئویی و رایانه‌ای ارائه شود.

یکی از مهمترین فناوری‌هایی که پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسال توجه شمار زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جلب کند پهپادها هستند. گفته می‌شود محدوده‌ای که امسال به این فناوری نوظهور اختصاص داده شده در مقایسه با سال قبل بیش از دو برابر افزایش یافته و به ۲۳۰۰ متر مربع رسیده است.

در عین حال ابعاد این سیستم‌های پروازی کوچکتر و پیچیده‌تر از قبل شده‌اند. با این حال کنترل این دستگاه‌ها با طیف گسترده‌تری از تجهیزات امکان‌پذیر شده که از جمله آنها می‌توان به ساعت‌های مچی هوشمند اشاره کرد.

از دیگر اتفاقات نمایشگاه امسال عدم حضور رسمی اپل به عنوان یکی از غول‌های فناوری دنیاست، هر چند فناوری‌هایی به نمایش گذاشته می‌شوند که توسط آیفون‌ها کنترل می‌شوند.
کد مطلب: 40160
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر