کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سرقت اطلاعات هزاران کاربر یک فروشگاه بازی‌های ویدئویی

خبرگزاری فارس , 5 دی 1394 ساعت 16:21

ایتنا- به دلیل نقص امنیتی بوجود آمده در پلتفورم استیم کاربران توانستند اطلاعات حساب کاربری یکدیگر را ببینند.
در آستانه تعطیلات کریسمس و در حالی که هزاران نفر با استفاده از خدمات پلتفورم استیم در حال بررسی بازی‌های ویدئویی و اجرا و خرید آن بودند، یک مشکل امنیتی در این سرویس کشف شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، این مشکل امنیتی موجب شد تا کاربران بتوانند اطلاعات حساب‌های کاربری یکدیگر را مشاهده کنند. ابتدا این موضوع در شبکه‌های مختلف اجتماعی مطرح شد و سپس دامنه آن به سایت‌های خبری هم رسید.

از جمله اطلاعاتی که به علت این نقص فنی در دسترس عموم کاربران قرار گرفته می‌توان به آدرس کاربران، اطلاعات کارت‌های اعتباری آنها و ... اشاره کرد.

شرکت Valve مالک و اداره کننده خدمات استیم وقوع این مشکل را تائید کرده و آن را ناشی از یک مشکل داخل دانسته که هم‌اکنون رفع شده است.

این شرکت از ادامه فعالیت استیم بدون هرگونه مشکل خبر داده و افزوده که برخی تغییرات در پیکربندی آن موجب شده تا تعدادی از کاربران بتوانند اطلاعات حساب‌های کاربری دیگر افراد را مشاهده کنند، اما این مشکل بیش از یک ساعت به طول نینجامیده و کاربران نباید اقدام خاصی انجام دهند.

هنوز مشخص نیست چه تعداد از کاربران به علت وقوع این مشکل شاهد افشای اطلاعات شخصی خود بوده‌اند، اما Valve اصرار دارد که استیم هک نشده و کاربران فروشگاه آنلاین بازی آن می‌توانند بدون نگرانی از امنیتشان از آن استفاده کنند.


کد مطلب: 39986

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/39986/سرقت-اطلاعات-هزاران-کاربر-یک-فروشگاه-بازی-های-ویدئویی

ايتنا
  https://www.itna.ir