کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

قائم مقام وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی :

۱۱۴ شبکه اجتماعی فعال کشور فقط برای سرگرمی

خبرگزاری فارس , 5 دی 1394 ساعت 14:19

ایتنا- فیروزآبادی: همان گونه که فناوری به عنوان ضرورت خود را به بشرامروز تحمیل کرده است فضای مجازی نیز جایگاه خود را به عنوان یک ضرورت بی‌بدیل پیدا کرده است .
قائم‌مقام وزیر کار گفت: کارکرد ارتباطی، اطلاعاتی، خدماتی و سرگرمی ۴ کارکرد پررنگ فضای مجازی در کشورمان هستند که بعد سرگرمی آن از دیگران پررنگ‌تر است.


به گزارش ایتنا از فارس، قائم مقام وزیر کار و رفاه اجتماعی ابوالحسن فیروزآبادی در همایش شبکه‌های اجتماعی فرصت‌ها و تهدیدها در شیراز ادامه داد: بیش از ۱۱۴شبکه اجتماعی فعال در کشور متمرکز بر حوزه سرگرمی هستند و باید برای مدیریت فضای مجازی تحولی ایجاد شود.

وی ادامه داد: بحث در مدیریت فضای مجازی به معنای محدود کردن نیست چرا که اصولا به دلیل قابلیت‌های این فناوری نمی‌توان آن را محدود کرد بلکه باید به سمت مدیریت اجتماعی و فرهنگی آن پیش رفت . درحوزه فضای مجازی ، باید سازمان‌هایی مانند بهزیستی و آموزش و پرورش پیوست‌هایی را تدوین و اجرا کنند .

فیروزآبادی بااشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی روزانه بیش از یک ساعت خود را در این شبکه ها می گذرانند افزود: هم‌اکنون بیش از ۲۲میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود دارد که ضرورت تامل و تدبیر برای مدیریت فرهنگی را در حوزه فضای مجازی دوچندان می‌کند.

وی افزود : طبیعی است که انسان امروز حتما اوقات فراغت می‌خواهد اما این مساله باید به گونه‌ای مدیریت شود که مانع از آن شود که وقت‌های مفید در جامعه فقط در کارکرد سرگرمی در شبکه‌های اجتماعی صرف شود .

قائم مقام وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی یادآورشد : از سال گذشته در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی رویکرد رصد و تحقیق درفضای مجازی به طور جدی دردستورکارقرارگرفت و قرار شد سازمان بهزیستی کشور در همین راستا و با توجه به دانش کارشناسان متخصص خود درحوزه‌های پیشگیری اقداماتی را تدوین کنند که این امر دلیلی برای نشست امروز شد .

وی تصریح کرد : امسال برای نخستین‌بار در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعتبار مشخصی برای موضوع آسیب‌های اجتماعی نوپدید و شبکه‌های اجتماعی اختصاص داده شده است که انتظارداریم به صورت متمرکزبرای رصد فضای مجازی و تحقیق درحوزه‌های مرتبط هزینه شود .

گفتنی است همایش شبکه‌های اجتماعی فرصت‌ها و تهدیدها با همکاری دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور در حال برگزاری است.
 


کد مطلب: 39980

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/39980/۱۱۴-شبکه-اجتماعی-فعال-کشور-فقط-سرگرمی

ايتنا
  https://www.itna.ir