۰
plusresetminus
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲
نسخه چاپي ارسال به دوستان http://fna.ir/A8XI0F کپی آدرس مورد نظر کپی شد معاونت توسعه سازمان فناوری اطلاعات:

فناوری رایانش ابری بومی‌سازی شد

ایتنا- معاون توسعه شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات از پیاده‌سازی رایانش ابری و بومی‌سازی این فناوری خبر داد.
فناوری رایانش ابری بومی‌سازی شد


علی اصغر انصاری معاون توسعه شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران در رونمایی از پیاده‌سازی رایانش ابری در حوزه saas و Daas و paas برای اولین‌بار در کشور، اظهار داشت: این سرویس در حوزه رایانش ابری یکی از دستاوردهای بومی در راستای خود‌کفایی صنعتی و اقتصاد مقاومتی است که توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، انصاری با اشاره به اینکه بومی‌سازی این فناوری در صنعت IT، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده بهینه از منابع می‌شود، اضافه کرد: همچنین فناوری رایانش ابری، محدودیت‌های دسترسی به نرم‌افزارهای مورد نیاز افراد و سازمان‌ها را حذف کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این اقدام دستاورد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات است و می‌توان گفت که دانش رایانش ابری در کشور بومی‌سازی شده است.

همچنین در این مراسم غلامحسین پور مدیر پروژه بومی‌سازی رایانش ابری فاوامجد درباره این فناوری، تصریح کرد: دانش رایانش ابری از کشورهای پیشرفته آغاز شد و روز به روز گسترش می‌یابد که خوشبختانه امروز این فناوری در کشور بومی‌سازی شده و نرم‌افزارهای مورد نیاز مهندسین طراحی و روی سایت http://www.micloud.ir در دسترس قرار گرفته است.

وی با اشاره به مزایای بومی‌سازی این فناوری، افزود: استفاده از رایانش ابری، متقاضی را از سرمایه‌گذاری سنگین برای خرید نرم‌افزار و سخت‌افزار بی‌نیاز می‌کند.
کد مطلب: 39848
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است