کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

IBM برای سازمان اطلاعات آمریکا رایانه کوانتومی می‌سازد

25 آذر 1394 ساعت 11:36

ایتنا - سیستم LogiQ Program به دنبال روش‌هایی است تا بتواند محدودیت‌های موجود در جریان توسعه سیستم‌های کوانتومی را از میان بردارد.




طرح پروژه‌های تحقیقاتی اطلاعاتی پیشرفته آمریکا (IARPA) اعلام کرد که با شرکت IBM وارد همکاری شده است تا به کمک آنها نخستین رایانه کوانتومی جهان را راه‌اندازی کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، شرکت IBM چندی پیش اعلام کرد در عرصه رایانه‌های کوانتومی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای انجام داده و دستگاهی ساخته است که می‌تواند ضمن شناسایی پیغام‌های خطای کوانتومی، یک ساختار شبکه‌ای برای پردازش سریع‌تر اطلاعات بسازد.

قرارداد بین مرکز توسعه طرح IARPA و شرکت IBM برمبنای برنامه LogiQ منعقد شده است که دکتر «دیوید موهرینگ» مدیریت این طرح را برعهده دارد.

به گفته مرکز IARPA، سیستم LogiQ Program به دنبال روش‌هایی است تا بتواند محدودیت‌های موجود در جریان توسعه سیستم‌های کوانتومی را از میان بردارد و بیت‌های کوانتومی منطقی را از یک کوبیت فیزیکی تولید کند.

 

بر اساس طرح LogiQ، گروه تحقیقاتی IBM تلاش می‌کند تا بتواند با برقراری ارتباط میان کوبیت‌ها رایانه کوانتومی جهانی تولید کند. با تبدیل کوبیت‌های فوق ارتباطی به کوبیت‌های منطقی، این احتمال وجود دارد که فرآیند انتقال داده در پردازش‌های رایانه‌ای به طور کامل تغییر کند.

به گفته IBM، مهم‌ترین مشکل در جریان توسعه رایانه‌های کوانتومی این است که بتواند کوبیت‌های مناسب را ایجاد کرد و روش‌هایی ارایه کرد که بتوان با بسته‌بندی صحیح کوبیت‌ها، برای انتقال و پردازش داده از آنها استفاده کرد.
 


کد مطلب: 39798

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/39798/ibm-سازمان-اطلاعات-آمریکا-رایانه-کوانتومی-می-سازد

ايتنا
  https://www.itna.ir