۰
plusresetminus
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶

روبوت‌ها نیمی از مردم ژاپن را بیکار می‌کنند

ایتنا - 49 درصد مشاغل ظرف دو دهه آینده توسط روبوت‌ها یا سیستم‌های اتوماسیون رایانه‌ای تصاحب شوند.
روبوت‌ها نیمی از مردم ژاپن را بیکار می‌کنند


محققان در ژاپن ۶۰۱ نوع شغل مختلف را بررسی کردند و در پایان متوجه شدند ۴۹ درصد مشاغل معمول که هم‌اکنون توسط مردم عادی اداره می‌شوند، می‌توانند ظرف ۱۰ تا ۲۰ سال آینده توسط روبوت‌ها یا سیستم‌های اتوماسیون رایانه‌ای تصاحب شوند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، این مسئله می‌تواند یک هشدار جدی برای دولت ژاپن محسوب شود و از هم‌اکنون آنها را دچار نگرانی کند.

کارشناسان در این تحقیق سعی کردند تا نشان دهند که اگر روبوت‌ها با همین روند توسعه یابند، می‌توانند در آینده جایگزین انسان شوند. این بررسی در موسسه تحقیقاتی Nomura انجام شد و دانشمندانی از دانشگاه آکسفورد نیز با آن همکاری کردند.

 

«کار بندیکت» از محققان دانشگاه آکسفورد سال ۲۰۱۳ میلادی نتایج مشابهی را منتشر کرد و توضیح داد ۷۰۲ نوع شغل مختلف را در کشورهای آمریکا و بریتانیا بررسی کرده است. کارشناسان او دریافتند ۳۵ درصد مشاغل عادی در بریتانیا و ۴۷ درصد مشاغل در آمریکا را روبوت‌ها در آینده تصاحب می‌کنند.

البته کارشناسان ژاپنی اعلام کردند که ورود گسترده روبوت‌ها تنها در برخی صنایع صورت می‌گیرد و بعضی موقعیت‌های شغلی خاص را از بین می‌برد. همین مسئله باعث شده است تا ژاپنی‌ها با اطمینان اعلام کنند که توسعه صنعت روبوتیک نمی‌تواند بیکاری را در کشور آنها افزایش دهد و مشکل اقتصادی برای آنها درست کند.
 
کد مطلب: 39796
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر