۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۵۰

دوران تلفن همراه تا سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد

ایتنا- تحقیقات انجام شده نشان از این دارند که تلفن‌های همراه هوشمند امروزی، ۱۰ سال دیگر منسوخ خواهند شد و فناوری‌های دیگر جای آن را خواهند گرفت.
دوران تلفن همراه تا سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد


تحقیقات انجام شده نشان از این دارند که تلفن‌های همراه هوشمند امروزی، ۱۰ سال دیگر منسوخ خواهند شد و فناوری‌های دیگر جای آن را خواهند گرفت.


به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبر تحلیلی gizmodo، بر اساس مطالعه‌ای که توسط کمپانی اریکسون بر روی صد هزار شهروند متعلق به ۴۰ کشور مختلف انجام شده است، تلفن‌های هوشمند در طی ۵ سال آینده منسوخ شده و جای خود را به هوش مصنوعی می‌دهند.

نیمی از مشارکت کنندگان در این تحقیق بیان کرده‌اند که رشد فناوری هوش مصنوعی تا جایی رسیده است که انسان‌ها می‌توانند بدون نیاز به تبلت‌ها یا تلفن‌های هوشمند با تعامل با اشیاء بپردازند، بنابراین تکنولوژی تلفن‌های همراه هوشمند امروزی تا سال ۲۰۲۱ میلادی کنار گذاشته می‌شود.

 

ربکا سدرین انگستروم به‌عنوان یکی از محققان این تحقیق در این باره بیان کرد: «در دست داشتن یک تلفن همراه هوشمند، آن‌قدرها هم کاربردی نیست. برای مثال، زمانی که شخصی در حال رانندگی یا غذا پختن است نمی‌تواند از تلفن همراه خود را خوبی استفاده کند؛ بنابراین از یکی هر دو شرکت کننده در این تحقیق بر این باورند که تلفن‌های همراه هوشمند در طی ۵ سال آینده منسوخ خواهند شد.»

با این وجود باید در نظر داشت که استفاده کنندگان تلفن‌های هوشمند در سراسر دنیا ۱.۹ میلیارد نفر هستند و این تحقیق تنها ۰.۰۰۵۲ درصد از آن‌ها را پوشش داده است.
 
کد مطلب: 39720
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام