۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲

تداوم کاهش عرضه رایانه‌های شخصی در سال 2015

ایتنا- بیشترین میزان کاهش عرضه رایانه‌های شخصی مربوط به سال ۲۰۱۳ و برابر با ۹.۱ درصد نزول بوده، اما ظاهرا قرار است امسال این رکورد شکسته شود.
تداوم کاهش عرضه رایانه‌های شخصی در سال 2015


بررسی‌های موسسه آی.دی.سی نشان می‌دهد، عرضه رایانه‌های شخصی از چهار سال قبل تا به حال کاهش یافته و این روند نزولی کماکان ادامه دارد.


به گزارش ایتنا از فارس، موسسه آی.دی.سی روز قبل اعلام کرد میزان عرضه رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ ده درصد دیگر کاهش می‌یابد. این میزان کاهش برای کل سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰.۳ درصد اعلام شده است.

تعداد کل رایانه‌های شخصی عرضه شده در سال ۲۰۱۵ نیز ۲۷۶.۷ میلیون واحد خواهد بود که در مقایسه با رقم ۳۰۸.۲ میلیونی سال ۲۰۱۴ کاهش قابل توجهی نشان می‌دهد.

در ۵ سال اخیر استفاده گسترده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بازار رایانه‌های شخصی را کساد کرده و بسیاری از مردم و حتی شرکت‌های تجاری ترجیح می‌دهند رایانه‌های قدیمی و بزرگ خود را به روز نکرده و با استفاده از گوشی و تبلت کارهای خود را به پیش ببرند.

البته این امر به معنای مرگ رایانه‌های شخصی نیست و برخی معتقدند شاید با افزایش استفاده از ویندوز ۱۰ بازار رایانه‌های شخصی نیز شرایط بهتری را تجربه کند.
کد مطلب: 39691
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است