۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۲

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

ایتنا- توئیتر از هشتگی رونمایی کرد که به کمک آن می‌توان از محبوب‌ترین، پر مخاطب‌ترین و به یادماندنی‌ترین وقایع سال ۲۰۱۵ آگاه شد.
مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر


همانند هر سال، سال ۲۰۱۵ نیز که اکنون رو به پایان است، دربردارنده اتفاقات بزرگ خوب و بد در نوع خود در سراسر جهان بوده و آنچه بیش از همه منجر به اطلاع‌رسانی در مورد این اتفاقات بوده، بدون هیچ شکی هشتگ‌های توئیتر بوده‌اند. نگاهی به این اتفاقات از دریچه دید توئیتر می‌تواند بازخوانی سریعی از مهم‌ترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ به دست دهد.


توئیتر روز گذشته از هشتگ #YearOnTwitter رونمایی کرد که در واقع جایی برای بازخوانی بیشترین Retweet های سال میلادی ۲۰۱۵ است؛ جایی برای نگاه به محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین اتفاقات و پویش‌های سال ۲۰۱۵ و اینها از مهمترین و به یادماندنی ترین اتفاقات ۲۰۱۵ هستند.


حملات تروریستی پاریس - #ParisAttacks: زمانی که حملات سهمناک تروریستی در ماه نوامبر در پاریس رخ داد، هشتگ #PrayForParis در توئیتر به شکل جهانی مورد اقبال مخاطبان قرار گرفت تا با شهروندان فرانسوی همدردی داشته باشند.

همچنین ده ماه قبل از آن در زمان حملات به دفتر مجله شارلی عبدو، هشتگ‌های مربوط به این واقعه نیز به سرعت در توئیتر و در مقیاس جهانی مورد توجه قرار گرفت.

جنبش سیاهان آمریکا - #BlackLivesMatter: وقایع دردناک مربوط به سیاهان در شهرهای بالتیمور، فرگوسن و چارلستون ایالات متحده منجر به آن شد که هشتگ #BlackLivesMatter برای ۹ میلیون بار در سال ۲۰۱۵ در توئیتر استفاده شود.

این هشتگ هنوز هم به عنوان کلید واژه‌ای برای بحث در مورد حقوق سیاهان و آثار و پیامد این وقایع مورد استفاده است.

قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان - #MarriageEquality: از سوی دیگر موضوع قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان به شکل ویژه در ایالات متحده و ایرلند، به شدت در توئیتر مورد توجه قرار گرفت.

هشتگ #MomeToVote برای ایرلندی‌هایی که زمانی از کشور خود عزیمت کرده بودند، مورد استفاده قرار گرفت و #LoveWins نیز از زمانی که دیوان عالی ایالات متحده رأی به قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان داد، در توئیتر رواج پیدا کرد؛ موضوعی که البته با هشتگ‌ها دیگر با انتقادات شدیدی نیز از سوی بسیاری از کاربران همراه بود.


موضوع آوارگان - #RefugeesWelcome: همچنین از مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ نیز مربوط به پناهجویانی بود که از خاورمیانه – به ویژه سوریه – و آفریقا به امید زندگی بهتر روانه اروپا شدند. این امر منجر به آن شد که فعالان حقوق بشر با استفاده از هشتگ #RefugeesWelcome افکار عمومی جهانی را متوجه این امر کنند.


جام جهانی فوتبال زنان - #FIFAWWC: همچنین مانند هر سال یک رویداد ورزشی جای خود را در میان مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ باز کرده است. جام جهانی زنان که تابستان ۲۰۱۵ در کانادا برگزار شد، یک گفت وگوی جهانی را در توئیتر شکل داد و مجموعا توئیت‌های مربوط به این رویداد ورزشی ۹ میلیارد بار در توئیتر از ششم ژوئن تا ۵ جولای دیده شدند. همین امر منجر به جای گرفتن این رویداد در بین مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ شد.


عکاسی نمای نزدیک از پلوتون - #PlutoFlyby: سال ۲۰۰۶ که تلسکوپ New Horizon ناسا زمین را به مقصد پلوتون ترک کرد، هنوز از توئیتر خبری نبود؛ اما در ۱۴ جولای ۲۰۱۵ عبور این تلسکوپ از نزدیکی پلوتون و ارسال عکس‌هایی با وضوح بسیار بالا و نزدیک از این سیاره دور، منجر به آن شد که تنها در همین روز بیش از یک میلیون‌بار تصویر ارسال شده از این ماهواره جستجوگر در توئیتر منتشر شود.


ماجرای رنگ لباس - #TheDress: یکی از جالب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین ماجراهای سال ۲۰۱۵ مربوط به تصویری از یک لباس بود که کاربران مختلف آن را در نور متفاوت به رنگ متفاوت می‌دیدند و منجر به توجه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به این موضوع شد و بحث‌های فراوانی را در مورد علم بینایی و جزئیات عملکرد مغز و چشم انسان شروع کرد.

سیاه یا آبی، سفید یا طلایی این لباس در روزهای ۲۶ و ۲۷ فوریه بیش از ۴.۴ میلیون توئیتر را مستقیم به خود اختصاص داد.

البته مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ در توئیتر محدود به این موارد نبوده‌اند و باید به همه آنها موضوعات محلی نظیر انتخابات‌ها و مانند آن را نیز اضافه کرد؛ اما این ها مواردی بودند که بیشترین توجهات را در میان افکار عمومی و در شبکه اجتماعی توئیتر به خود اختصاص دادند.

منبع : تابناک
کد مطلب: 39683
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام