۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹

بازگشت به گوشی‌های قدیمی به علت نگرانی از نقض حریم شخصی

ایتنا- گوشی‌های قدیمی و غیرهوشمند، محدود به تماس و پیامک می‌شوند، اما ترس از هک شدن و جاسوسی را به صفر می‌رسانند!
بازگشت به گوشی‌های قدیمی به علت نگرانی از نقض حریم شخصی


در حالی که بسیاری از مردم علاقمند به استفاده از گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های مختلف قابل نصب بر روی آن هستند، عده‌ای هم هستند که به دلایل مختلف علاقه‌ای به این کار ندارند.


به گزارش ایتنا از فارس، یکی از این افراد زاک سامرفیلد ۳۵ ساله است که به عنوان تحلیل‌گر نرم‌افزار در شهر نیویورک فعالیت می‌کند.

وی ۵ سال است که از یک گوشی قدیمی تاشوی شرکت ال.جی بهره می‌گیرد و در حالی که بسیاری از همکارانش وی را دست می‌اندازند به هیچ وجه حاضر نیست از استفاده از این گوشی دل بکند.

وی در توضیح دلیل این سرسختی خود می‌گوید: من از گوشی‌های هوشمند متنفرم. من از کنترل زندگی مردم با استفاده از این گوشی‌ها و اینکه مردم همه وقتشان را صرف نگاه کردن به گوشی‌های هوشمندشان می‌کنند متنفرم. من عاشق این هستم که همیشه همین گوشی تاشو را داشته باشم.

امروزه افرادی مانند این تحلیل‌گر نرم‌افزار در اقلیت هستند، اما هیچ بعید نیست که این وضعیت به خاطر نگرانی از نقض حریم شخصی و سرقت اطلاعات حساس افراد تغییر کند.

بر اساس بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آی.دی.سی، هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند تنها دو سال از گوشی‌های خود استفاده می‌کنند و بعد از دو سال گوشی هوشمند تازه‌تری خریداری می‌کنند.

با این حال افرادی دیگری هم هستند که حدود سه تا چهار سال هر گوشی را نگهداری می‌کنند.

هنوز هم کم نیستند شهروندانی که گوشی‌های ساده دارای نمایشگرهای کوچک را ترجیح می‌دهند و تا زمانی که گوشی‌های ساده‌شان کار بکنند آنها را حفظ می‌کنند.

این وضعیت با توجه به تازه‌ترین آمار منتشر شده در مورد میزان فروش گوشی‌های هوشمند تا حدی نگران کننده است.

فروش کلی این نوع گوشی‌ها در جهان کند شده و بسیاری از بازارهای کشورهای در حال توسعه مانند بازار آمریکا از گوشی‌های هوشمند اشباع شده است.

بر اساس تحقیقات آی.دی.سی، رشد فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۰ درصد خواهد بود که در مقایسه با رقم رشد ۲۷ درصدی سال ۲۰۱۴ ناچیز است.

در بازار کشورهای در حال توسعه نیز به علت عدم درآمد مناسب مردم استقبالی از گوشی‌های هوشمند گران قیمت نمی‌شود.

لذا شرکت‌های سازنده ترجیح می‌دهند بعد از گذشت حدود یک سال گوشی‌های قدیمی‌تر و پیشرفته خود را با تخفیف‌های مناسب عرضه کنند.

یک راه حال دیگر کاربران کم درآمد به روزرسانی نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌های گوشی‌های هوشمند است تا بتوانند تا حدی از امکانات جدید گوشی‌ها بهره‌مند شوند.

البته این راه حال تنها برای یک تا دو سال پاسخگوست و باید منتظر ماند و دید سازندگان گوشی‌های هوشمند از چه روشی برای اقناع مشتریان سرسخت استفاده می‌کنند.
کد مطلب: 39573
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام