d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تلفن همراهتان را با پا جواب دهید!
۰
plusresetminus
شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳

تلفن همراهتان را با پا جواب دهید!

ایتنا- نسخه پیش ساخته فناوری جدیدی موسوم به KickSoul را ارائه شده که به کاربر اجازه می‌دهد رایانه، تلفن همراه و سایر وسایل خود را با استفاده از حرکات پا کنترل کند.
تلفن همراهتان را با پا جواب دهید!


گروهی از دانشمندان دانشگاه MIT امکان کنترل کردن تجهیزات الکترونیکی با استفاده از پا را فراهم آورده‌اند.


به گزارش ایتنا از مهر، پیشتر شرکت خودروسازی فورد آمریکا فناوری پیشرفته‌ای ارائه کرده بود که طی آن صاحب خودرو با ضربه مختصری که به پشت خودروی خود وارد می‌کرد، با بازشدن درب عقب، آن هم بدون استفاده از دست مواجه می‌شد و حالا دانشمندن دانشگاه MIT نیز از نگرش مشابهی در نوآوری خود بهره برده‌اند.

در واقع آنها تلاش کرده‌اند تا امکانی را فراهم آورند که افراد در زمانی که نمی‌توانند از دست‌هایشان استفاده کنند، کنترل تجهیزات الکترونیکی را با پاهایشان انجام دهند.

این دانشمندان که در آزمایشگاه MIT Media مشغول به کار هستند نسخه پیش ساخته فناوری جدیدی موسوم به KickSoul را ارائه کرده‌اند که به کاربر اجازه می‌دهد رایانه، تلفن همراه و سایر تجهیزات الکترونیکی خود را با استفاده از حرکات پا کنترل کند.

آنها تجهیزات الکترونیکی ویژه را را به بخش میانی یک کفش معمولی متصل کرده‌اند. این تجهیزات شامل میکرورایانه Arduino، بلوتوث و سیستمی متشکل از شتاب سنج و ژیروسکوپ هستند که کاربر با استفاده از آنها می‌تواند تلفن همراه هوشمند خود را نیز کنترل کند.

این دانشمندان تمامی حرکات پا را الگوبرداری و ثبت کرده و امکانی را فراهم کرده‌اند که طی آن با استفاده از الگوریتم مخصوصی ارتباط میان تلفن همراه و سایر تجهیزات الکترونیکی مشابه با کفش برقرار می‌شود. بدین ترتیب می‌توان فرمان‌های لازم را از طریق حرکات پا صادر کرد.
کد مطلب: 39507
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام