۰
plusresetminus
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۶

ایمیل‌های کاربران در آمریکا همچنان کنترل می‌شود

ایتنا- به نظر می‌رسد که حتی اعلام رسمی تعطیلی پروژه شنود سازمان امنیت ملی آمریکا نیز کارساز نبوده است و این سازمان همچنان ایمیل‌های کاربران اینترنتی را چک می‌کند.
ایمیل‌های کاربران در آمریکا همچنان کنترل می‌شود


به نظر می‌رسد که حتی اعلام رسمی تعطیلی پروژه شنود سازمان امنیت ملی آمریکا نیز کارساز نبوده است و این سازمان همچنان ایمیل‌های کاربران اینترنتی را چک می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، به نظر می‌رسد که حریم شخصی برای سازمان امنیت آمریکا در اولویت نیست زیرا گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشرشده است نشان از این دارد که علیرغم تمامی ادعاهای مطرح‌شده توسط این سازمان، شنود ایمیل‌های کاربران اینترنتی همچنان ادامه دارد.

دادگاه‌های امنیتی با بررسی مجدد شرایط سازمان امنیت ملی آمریکا به اطلاعات بسیار جالبی دست پیداکرده‌اند. آنها دریافته‌اند که پروژه شنود ایمیل این سازمان هم چنان فعال است و این امر می‌تواند تبعات جهانی منفی فراوانی را برای ایالات‌متحده آمریکا به همراه داشته باشد.

شایان ذکر است که این پروژه در سال ۲۰۱۱ میلادی و در راستای حکم صادرشده توسط مقامات قضایی به تعلیق درآمده بود ولی به نظر می‌رسد که این تعلیق تنها در ظاهر صورت گرفته و عملی نشده و بلکه در سایه ادامه یافته است.


 

دادگاه‌های امنیتی دریافته‌اند که این سازمان با راه‌اندازی طرحی مشابه، عملا قانون را دور زده است و در عمل بر اساس رای دادگاه، پروژه شنود ایمیل‌ها که پیش از سال ۲۰۱۱ به اجرا درمی‌آمد را لغو کرده و پروژه‌ای جایگزین بانامی دیگر را جایگزین آن کرده‌اند.

حال باید منتظر بازخورد رسانه‌ها و افکار عمومی نسبت به این امر باقی ماند زیرا در چند سال گذشته این سازمان به‌شدت در تلاش برای بازسازی وجهه از دست رفته خود بوده است و این امر می‌تواند مجددا به ضرر این سازمان تمام شود.
 
کد مطلب: 39401
نام شما
آدرس ايميل شما