۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱

کنایه لبنانی‌ها به فیس‌بوک: فقط اطمینان از سلامت مردم پاریس مهم بود؟

ایتنا- یکی از کاربران لبنانی در توییتر نوشت: safety check فیس‌بوک در مورد بیروت فعال نشد و اوباما هم در این مورد سخنرانی نکرد.
کنایه لبنانی‌ها به فیس‌بوک: فقط اطمینان از سلامت مردم پاریس مهم بود؟


پس از حملات تروریستی روز گذشته داعش به پاریس فیس‌بوک قابلیتی را برای کاربران فعال کرد تا در صورت حضور در محل وقوع حملات یاد شده دوستانشان را از سلامت خود مطلع کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، هزاران نفر از مردم پاریس از قابلیت safety check فیس‌بوک برای مطلع کردن دیگران از شرایط خود و اطمینان دادن از سلامت خود استفاده کردند.

قابلیت یاد شده از سال گذشته در فیس‌بوک فعال شده و تا به حال تنها بعد از وقوع سوانح و بلایای طبیعی مانند زلزله نپال فعال شده بود.

اما برای اولین‌بار فیس‌بوک این قابلیت را روز گذشته بعد از وقوع یک حادثه تروریستی فعال کرد.

این تصمیم فیس‌بوک موجب اعتراض برخی کاربران شد که معتقدند فیس‌بوک در برابر وقوع حوادث مشابه در دیگر نقاط دنیا بی تفاوت است و ظاهرا به جان برخی از مردم جهان بیش از سایرین اهمیت می‌دهد.

یک روز قبل از حملات مرگبار داعش به مردم پاریس دو تروریست انتحاری داعش بیش از ۳۰ نفر را در بیروت کشتند و ۲۰۰ نفر هم بر اثر این حملات زخمی شدند، اما فیس‌بوک به خود زحمت نداد تا قابلیت safety check را برای مردم رنجدیده لبنان فعال کند تا آنها هم بتوانند دوستان و آشنایان خود را از سلامتشان مطلع کنند.

هزاران کاربر لبنانی با اشاره به واکنش سریع جهانیان به حملات تروریستی در پاریس از اینکه با آنها نیز به شیوه مشابهی برخورد نشده اظهار نارضایتی کردند.

ناراحت کننده است، اما حقیقت دارد. بسیاری از کاربران در پاسخ به این کاربر نظر وی را تائید کرده و نوشتند بله خشم جهانی هم گزینشی عمل می‌کند.

فیس‌بوک حتی به کاربران خود امکان داده تا به منظور همدردی پرچم فرانسه را بر روی نمایه کاربری خود بیندازند. اما در مورد لبنان چنین کاری نکرده است.

مدیران فیس‌بوک در واکنش به این اعتراضات مدعی شده‌اند قابلیت safety check به تازگی راه‌اندازی شده و ما باید بیاموزیم چگونه از آن در بحران‌های مختلف استفاده کنیم.

امیدواریم دیگر با چنین موقعیتی مواجه نشویم. اما اگر چنین شد با توجه به اطمینان بخش بودن آن برای مردم پاریس، قابلیت مذکور را آزادانه فعال می‌کنیم.
کد مطلب: 39279
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم