۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸

اپراتورهای مجازی سیم‌کارت اختصاصی می‌دهند

ایتنا- اپراتورهای مجازی به این معنی که دارای شماره و سیم‌کارت مستقل خود هستند اما شبکه آنها از پشت آنتن‌های رادیویی و BTSها شروع می‌شود.
اپراتورهای مجازی سیم‌کارت اختصاصی می‌دهند


معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: شبکه اپراتورهای مجازی از پشت آنتن‌های رادیویی وBTSهای کنونی اپراتورهای اصلی شروع می‌شود و می‌توانند با شماره و سیم‌کارت‌های مختص خود اقدام به بازاریابی مشترکان جدید کنند.


صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه بعد از پروانه‌های ارتباطات ثابت و تعیین تکلیف باندهای فرکانسی خدمات TD-LTE نوبت آن رسیده تا سراغ تعیین تکلیف اپراتورهای مجازی موبایل برویم، درباره ضرورت این کار گفت: اکنون تعدادی متقاضی برای دریافت پروانه‌های MVNO (اپراتورهای مجازی) آمده‌اند و ما هم درصدد بررسی صلاحیت آنها هستیم.

وی عنوان کرد: اکنون سه اپراتور اصلی و فعال موبایل در کشور داریم که جهت ایجاد فضای رقابتی بین آنها مجبور به پیاده‌سازی راهکارها و اقداماتی هستیم.

یک راهکار این است که پروانه اپراتور دیگری را تهیه و اعطا کنیم که هزینه و سرمایه‌گذاری بسیار زیادی می‌طلبد.

او افزود: اما راهکار دیگر که در دنیا نیز مرسوم است، اعطا پروانه‌های اپراتورهای مجازی موبایل است.

اپراتورهای مجازی به این معنی که دارای شماره و سیم‌کارت مستقل خود هستند اما شبکه آنها از پشت آنتن‌های رادیویی و BTSها شروع می‌شود.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری با تاکید بر اینکه MVNOها حق انتخاب بیشتری به مشترکان موبایل می‌دهند، اذعان کرد: MVNOها به دلیل تعاملات مستقیم با اپراتورها و از آن جهت که بخشی از ظرفیت شبکه‌ آنها را فعال می‌کنند، همواره کیفیت بهتری از شبکه اپراتور اصلی دریافت کرده و در اختیار مشترکان قرار می‌دهند.

عباسی شاهکوه با بیان اینکه به این ترتیب حق انتخاب مشترکان بالا می‌رود، درباره برخی سرویس‌های این اپراتورهای نوظهور گفت: ممکن است یک اپراتور مجازی فقط به ارائه خدمات سلامت بپردازد، دیگری به فکر ارائه خدمات پس از فروش برای خودروها باشد و یکی در حوزه بانکی فعالیت کند.

مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سال گذشته و هم‌زمان با ارتقا پروانه اپراتورهای اول و دوم ارتباطی، تدارک ورود اپراتورهای مجازی به ایران را دیدند و امسال نیز حق امتیاز پایه این اپراتورها در جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور به میزان ۵۰ میلیارد ریال و پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه نوع دوم ۲۰ میلیارد ریال تعیین و تصویب شد.

در آن جلسه عنوان درآمد پیش‌بینی شده در طرح تجاری این اپراتورها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان و مقرر شد به ازای هر ۵۰ میلیارد ریال ۱۰ درصد به حق امتیاز اضافه گردد.

منبع : تسنیم
کد مطلب: 39224
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است