۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴

اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می‌دهد

ایتنا- براساس لایحه جدید نظارتی انگلیس سرویس‌دهندگان hینترنت باید دست‌کم دیتای یک سال کاربران خود را ذخیره کنند.
اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می‌دهد


طبق لایحه جدید نظارتی در انگلیس سرویس‌دهندگان اینترنت باید ردپای کاربران را روی وب ذخیره کرده و در دسترس مقامات امنیتی قرار دهند. این لایحه موج جدید اعتراضات را در این کشور برانگیخته است.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، لایحه جدید {که پیش نویس آن منتشر شده است}اجازه ذخیره فله‌ای دیتا و استفاده از آن توسط مقامات امنیتی را می‌دهد.

بر این اساس سرویس‌دهندگان اینترنت باید دست‌کم دیتای یک سال کاربران خود را هنگام گردش در محیط وب ذخیره کنند.البته این قانون تکلیف دیتای رمزگذاری شده را مشخص نکرده است.

قانون جدید اجازه ورود به سیستم فرد مظنون توسط مأموران امنیتی و پلیس را می‌دهد اما در مورد دیتای کمپانی‌های بزرگ که دیتای خود را رمزگذاری می‌کنند، صحبتی به میان نیامده است.

همچنین به‌طور تلویحی به سازمان‌های اطلاعاتی داخل انگلیس نیز اجازه ذخیره دیتا و مانیتور کردن تمام کاربران اینترنت را داده است و این امر باعث اعتراض کاربران به نقض حریم خصوصی شده است.

قانون فعلی اجازه هک کردن کامپیوتر کاربران توسط مقامات اطلاعاتی را نمی‌دهد اما لایحه جدید اگر در سال جدید میلادی مورد تصویب مجلس قرار گیرد اجازه‌های لازم در این خصوص را خواهد داد.

کد مطلب: 39142
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است