۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹

استفاده کمتر از نیم درصد کاربران از آخرین نسخه اندروید

ایتنا- برخلاف پیش‌بینی‌ها مارشمالوی اندروید با استقبال چندانی مواجه نشد.
استفاده کمتر از نیم درصد کاربران از آخرین نسخه اندروید


با گذشت حدود یک ماه از عرضه تازه‌ترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید به بازار، تنها ۰.۳ درصد از کاربران به استفاده از اندروید ۶ روی آورده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌هایی که توسط خود گوگل صورت گرفته نشان می‌دهد که Marshmallow توانسته تنها توجه تعداد اندکی از کاربران را به خود جلب کند.

نسخه قبلی سیستم‌عامل اندروید یعنی Lollipop که نسخه‌های ۵ و ۵.۱ را شامل می‌شد هم‌اکنون بر روی ۲۵.۶ درصد از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نصب شده است.

این رقم در ماه سپتامبر برابر با ۲۱ درصد بود و این رشد نشان می‌دهد که Lollipop فعلا محبوب‌تر از برخی نسخه‌های دیگر اندروید است.

KitKat یا نسخه ۴.۴ سیستم‌عامل اندروید در حال حاضر پرطرفدارترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید است که بر روی ۳۷.۸ درصد از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نصب شده و رتبه دوم محبوبیت هم با نصب بر روی ۲۹ درصد از محصولات اندرویدی مربوط به نسخه۴.۱ و ۴.۲ و ۴.۳ این سیستم‌عامل یا Jelly Bean است.

۳.۳ درصد از کاربران اندروید هم از Ice Cream یا همان نسخه‌های ۴.۰.۳ و ۴.۰.۴ و ۳.۸ درصد هم از نسخه قدیمی‌تر Gingerbread یعنی نسخه ۲.۳.۳ تا ۲.۳.۷استفاده می‌کنند.

تنها ۰.۲ درصد از کاربران از نسخه خیلی قدیمی ۲.۲ یا Froyo استفاده می‌کنند. گوگل آمار یادشده را از طریق فروشگاه Play Store خود جمع‌آوری می‌کند و بنابراین میزان استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید از این طریق قابل دسترس نیست.
کد مطلب: 39125
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است