۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹
در اینستاگرام واعظی مطرح شد؛

عذرخواهی وزیر ارتباطات بابت اختلالات اینترنت

ایتنا- محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به گلایه‌های متعدد کاربران ایرانی در زمینه اختلالات اینترنت پاسخ گفت.
عذرخواهی وزیر ارتباطات بابت اختلالات اینترنت


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابت اختلالاتی که طی یک ماه اخیر سرویس اینترنت کاربران ایرانی پیش آمده است از کاربران عذرخواهی کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، وی خطاب به کاربران و با بیان اینکه پس از بازگشت از سفر عراق، مطالعه‌ای از نظرات شما داشتم و لازم دیدم تا به چند گلایه جدی از وضعیت اینترنت که توسط شما مطرح شده بود رسیدگی کنم ادامه داد: به همین دلیل روز گذشته جلسه‌ای فوری با متولیان این موضوعات داشتم که نتایج را اعلام می‌کنم.

قطع ناخواسته ارتباط اینترنت از ۳ مسیر بین‌الملل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد قطع ارتباطات بین‌الملل و ایجاد برخی اختلالات در دسترسی کاربران به اینترنت گفت: این موضوع کاملا ناخواسته و خارج از حوزه نظارت کشور بوده است.

باید بگویم که با وجود آنکه تدابیر لازم در این خصوص از قبل دیده شده بود اما متاسفانه همزمانی قطع ارتباط در ۳ مسیر پرترافیک، شرایط بدی را رقم زد.

وی توضیح داد: ارتباطات بین‌الملل کشور از طریق درگاه‌های متعدد در نقاط مختلف مرزی برقرار می‌شود تا هنگام بروز برخی حوادث و اختلال در یک مسیر، جریان ارتباط از مسیرها و درگاه‌های دیگر تامین و پشتیبانی شود. اما همزمانی قطع ارتباط در ۳ مسیر، کار را کمی سخت‌تر کرد.

واعظی تاکید کرد: با تلاش همکاران در روزهای گذشته یکی از مسیرهای دریایی به طور کامل تعمیر و به مدار بازگشته و باعث بهبود جدی کیفیت سرویس اینترنت در کشور شده است.

همچنین با اپراتورهای مسئول در ترکیه نیز مذاکره جدی صورت گرفته تا حفاظت از مسیر فیبرنوری از حملات تروریستی را نیز در دستور کار قرار دهند. در این میان ممارست خوبی از طرف ترکیه ملاحظه می‌شود.

قاچاق مکالمه دلیل اختلال در سرور بازی‌های آنلاین

وزیر ارتباطات در مورد اختلال در پورت‌های UDP مایکروسافت - سرور بازی‌های رایانه‌ای آنلاین - که برای بازی‌های آنلاین کاربران مشکلات و محدودیت‌هایی را به وجود آورده است نیز گفت: متاسفانه عده‌ای سودجو به بهانه فروش vpn - وی.پی.ان - و قاچاق ترافیک صوت بین‌الملل از الگوریتم‌های پیچیده‌ای برای ایجاد تونل استفاده می‌کنند و برای مقابله با این رفتار نامناسب، طبیعتا انسدادهایی صورت می‌گیرد که برخی اوقات موجب تداخلاتی روی سایر سرویس‌ها می‌شود.

وی با اشاره به جلساتی که از سوی وزارت ارتباطات با طرفداران بازی‌های رایانه‌ای برگزار شده و این کاربران اعتراضات خود را اعلام کرده‌اند، افزود: براساس اعلام همکاران من در وزارت ارتباطات، این اختلالات ناخواسته، به حداقل رسیده است.

واعظی گفت: در این خصوص مقرر شد از این پس اگر مجددا کاربران اختلالی را مشاهده کردند آن را به همراه مستندات لازم از آن اختلال، از طریق همین صفحه به اینجانب گزارش دهند تا جلساتی برگزار و به سرعت اختلال مربوطه حل و فصل و برطرف شود.

ضمن اینکه اطلاعات سودجویانی که باعث چنین سوءاستفاده‌هایی هستند در اختیار پلیس فتا قرار می‌گیرد تا ضمن برخورد قانونی، از ایجاد اختلال در سرویس‌های روزمره مردم پیشگیری به عمل آید.

محدودیتی برای تلگرام ایجاد نشده است
وزیر ارتباطات در مورد تلگرام نیز اظهار داشت: درخصوص سرویس پرطرفدار تلگرام نیز مجددا تاکید می‌کنم که محدودیتی بر روی این سرویس ایجاد نشده است و موضع وزارت ارتباطات در مصاحبه‌هایی در روزهای قبل اعلام شده است.

اتصال شبکه ارتباطی ایران به ۴ کشور در برنامه است

واعظی در مورد اتصال به عراق و اعتراض برخی کاربران با این مضمون که وقتی قادر به تامین اینترنت خود نیستیم چرا به دنبال اتصال به عراق هستیم گفت: به لحاظ فنی اتصال به کشورهای همسایه در مفهوم شبکه‌ای، نه تنها باعث ایجاد محدودیتی برای کشور نخواهد شد بلکه باعث افزایش کیفیت تبادلات بین دو کشور نیز می‌شود.

وی ادامه داد: اصولا این انتقاد به لحاظ منطقی دچار اشکال بوده و وارد نیست چراکه وزارت ارتباطات نه تنها به دنبال اتصال به کشور عراق، بلکه به دنبال اتصال به سایر کشورهای همسایه از جمله پاکستان، افغانستان، امارات و ترکیه نیز است.

عذرخواهی وزیر ارتباطات از کاربران اینترنت

وی از اختلالاتی که ناخواسته و به دلیل شرایط داخلی ترکیه و قطع بخش‌هایی از فیبرنوری دریایی، در یک ماه اخیر برای سرویس‌های اینترنت کشور پیش آمد از کاربران پوزش خواست و اظهار امیدواری کرد با تدابیر جدید در مقابله با این نوع حوادث بیش از این مقاوم شویم.
کد مطلب: 39051
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
عذرخواهی و پذیرش مشکل رو ما کاربرها مورد استقبال قرار میدیم، اما این کافی نیست، انتظار داریم سریعتر مشکل رو حل کنید، بیچاره شدیم به خدا.
پدرام
feedback
Iran, Islamic Republic of
دقیقا من هم با نظر شما موافقم چون اگر قرار به عذرخواهی باشد هر روز باید عذرخواهی کنن باید به جای این کار کیفیت را بالاتر ببرند
a
feedback
Iran, Islamic Republic of
به قول بزرگترها : دوصد گفتار چو نیم کردار نیست ، همه امید دارند کلام به عمل مبدل شود ، انشاله که این امیدواری در دولت امید به بار نشیند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام