۰
plusresetminus
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴

Spark با خدمات ابری IBM ادغام شد

ایتنا - IBM امکان توسعه این سیستم را روی دیگر فضاهای ابری و خدمات تحلیل داده فراهم می‌کند.
Spark با خدمات ابری IBM ادغام شد


شرکت IBM از ژوئن امسال پشتیبانی از سیستم‌های Apache Spark را آغاز کرد و با شرکت در همایش Spark Summit توضیح داد بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، IBM در آن زمان اعلام کرد که در جریان این سرمایه‌گذاری بزرگ قصد دارد ۳۵۰۰ محققان را در اختیار بگیرد و مرکز Spark Technology را هم در شهر سانفرانسیسکو راه‌اندازی کند.

اما روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس IBM Insight در لاس‌وگلاس IBM Analytics مخصوص سیستم Apache Spark معرفی شد تا مجموع این خدمات روی پلتفرم پردازش ابری IBM Bluemix اجرا شوند.

شرکت IBM با ارائه خدمات Spark روی محیط Bluemix امکان توسعه این سیستم را روی دیگر فضاهای ابری و خدمات تحلیل داده از جمله Cloudant NoSQL و خدمات داده ابری dashDB فراهم می‌کند.

 

با توجه به اینکه پلتفرم Bluemix یک ابزار ویژه برای توسعه خدمات پردازش ابری محسوب می‌شود، IBM بر این باور است که تمرکز بیشتر بر Spark می‌تواند موقعیت آن را در بازار جهانی مراکز داده و به خصوص کلان داده‌ها پررنگ کند.

خدمات تحلیل داده IBM Analytics روی سیستم Apache Spark با قابلیت پشتیبانی از سیستم‌های مختلف Spark فعالیت می‌کنند و زبان برنامه‌نویسی Python را نیز مورد پشتیبانی قرار می‌دهند.
 
کد مطلب: 38931
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام