۰
plusresetminus
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵

هک چهار میلیون نفری کاربران اینترنت در انگلستان

ایتنا- یکی از مراکز ارائه خدمات اینترنت باند پهن به‌تازگی دریافته است که در یک اقدام تخریبی، هکرها اطلاعات 4 میلیون نفر از کاربران این مرکز را به سرقت برده‌اند.
هک چهار میلیون نفری کاربران اینترنت در انگلستان


یکی از مراکز ارائه خدمات اینترنت باند پهن به‌تازگی دریافته است که در یک اقدام تخریبی، هکرها اطلاعات ۴ میلیون نفر از کاربران این مرکز را به سرقت برده‌اند.


به گزارش ایتنا از  رایورز از وب‌سایت خبری تحلیلی gizmodo، بسیاری از هک‌هایی که امروزه به افراد مختلف آسیب می‌رساند به‌صورت مستقیم بر روی خود آنها اعمال نمی‌شود بلکه هکرها با هدف قرار دادن مراکزی که اطلاعات آن‌ها را در اختیار دارند به سراغ کسب اهداف ناسالم خود می‌روند.

در یکی از نمونه‌های بارز از این موارد، یک شرکت مخابراتی و ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در کشور انگلستان با یک مشکل بسیار بزرگ روبرو شده است. این شرکت به‌تازگی دریافته است که در یک هک عظیم، اطلاعات کاربران این مرکز به سرقت رفته است.

اطلاعات سرقت شده شامل نام و آدرس و حتی سوابق اقامتی و کاربری‌های اینترنتی این کاربران بوده است که به‌طور حتم می‌توان از آنها برای انجام هک‌های بیشتر استفاده کرد.

 

این حمله به‌صورت حملات محدود کردن دسترسی یا DOS انجام‌شده است و دامنه آن به‌اندازه‌ای بوده است که گفته می‌شود اطلاعات ۴ میلیون کاربر به سرقت رفته و برای هکرها افشاشده است. به‌این‌ترتیب مقامات دولتی بریتانیا نیز از دستگاه‌های مسئول جرائم سایبری درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را کرده‌اند.

گفته می‌شود که این هک توسط یک گروه هک روسی به انجام رسیده است که البته هنوز هیچ سند رسمی در زمینه اثبات این ادعا وجود ندارد. در عین حال نیز یک گروه تندروی عرب با ارسال پیام‌هایی موجب ایجاد شک و شبهه در زمینه انجام این هک شده‌اند.
 
کد مطلب: 38907
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است