۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۱

SanDisk به وسترن دیجیتال فروخته شد

ایتنا - شرکت Western Digital با پرداخت 86.50 دلار به‌‌ازای هر سهم شرکت SanDisk را خریداری کرد.
SanDisk به وسترن دیجیتال فروخته شد


شرکت Western Digital از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان شرکت SanDisk که از رقبای اصلی آن محسوب می‌شد را ۱۹ میلیارد دلار خریدار کرد.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، خبر مربوط به این واگذاری بزرگ چند روز پس از آن منتشر شد که SanDisk از یک بانک بزرگ کمک گرفته بود تا در قالب مشاور به آنها کمک کند تا خود را به فروش برسانند.

شرکت Western Digital از همان ابتدا یکی از نخستین کاندیداها برای خرید SanDisk بود و البته شرکت Micron که بزرگ‌ترین تولیدکننده حافظه جامد SSD در جهان محسوب می‌شود هم پیشنهاد رسمی خود را در این زمینه مطرح کرده بود.

در پایان شرکت Western Digital که همچنان بر تولید حافظه‌های سنتی تاکید دارد در این زمینه به موفقیت رسید و با پرداخت ۸۶.۵۰ دلار به‌‌ازای هر سهم، در قالب پول نقد و پرداخت سهام شرکت SanDisk را خریداری کرد.

 

این واگذاری باعث شد تا شرکت Western Digital وارد عرصه تولید حافظه‌های NAND شود و از این طریق بتواند با شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ رقابت کند.

«استیو میلیگان» مدیرعامل Western Digital در این خصوص گفت: «این خرید بزرگ با استراتژی اصلی ما یعنی نوآوری و حضور در بازار رقابتی حافظه‌های اطلاعاتی سازگاری دارد. ما با این کار می‌توانیم بهترین فناوری‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان را ارائه دهیم.»
 
کد مطلب: 38859
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام