۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷
آخرین وضعیت زیرساخت ارتباطی؛

افزایش دو برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل

ایتنا- هم‌اکنون بیش از ۵۶ هزار و ۶۴۴ کیلومتر فیبرنوری در کشور ایجاد شده است.
افزایش دو برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل


آخرین وضعیت زیرساخت ارتباطی کشور از افزایش دو برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل طی یک سال اخیر حکایت دارد.


به گزارش ایتنا از مهر، آمارهای منتشر شده از وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور از نظر میزان ظرفیت اینترنت داخل، بین‌الملل و ترانزیت پهنای باند از رشد دو برابری این ظرفیت‌ها در یک سال اخیر خبر می‌دهد.

بر اساس این آمار ظرفیت پهنای باند اینترنت داخلی که شهریور ماه ۹۳ بالغ بر ۱۲۰۰ گیگابیت در ثانیه بود تا پایان شهریور ماه امسال به ۲۴۰۰ گیگابیت افزایش یافته است.

در پایان شش ماهه نخست امسال ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل به ۲۷۶ گیگابیت در ثانیه رسیده است که این رقم در شهریور ماه سال ۹۳ حدود ۱۴۲ گیگابیت اعلام شده بود.

در شاخص ظرفیت شبکه انتقال نیز شهریور ماه سال گذشته ظرفیت این شبکه ۵۶۰ هزار لینک E1 بود که امسال این ظرفیت به یک میلیون و ۳۳۵ هزار E1 افزایش یافته است.

در بخش ترانزیت پهنای باند نیز ظرفیت ترانزیتی ارتباطات تا پایان شهریور ماه به ۳۶۰۰ لینک STM1 رسیده است و این در حالی است که ظرفیت ترانزیت پهنای باند در شهریور ماه سال ۹۳ حدود ۱۷۵۰ لینک STM1 اعلام شده بود.

هم‌اکنون بیش از ۵۶ هزار و ۶۴۴ کیلومتر فیبرنوری در کشور ایجاد شده است که این آمار در شهریور ماه سال ۹۳ حدود ۵۵ هزار و ۵۰۸ کیلومتر بود.
کد مطلب: 38838
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
سال ها است تو خبرها میاد که پهنای باند چند برابر شد. اما به خدا قسم اینترنت من از 10 سال پیش نه تنها بهتر نشده بلکه در هفته های اخیر بسیار بدتر شده.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام