۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۳

10 نکته فناورانه از دنیای آی.تی: ازکنتور مخفی فیس‌بوک تا اعتراض اریک اشمیت به اروپا

ایتنا- مروری بر تیتر مهم‌ترین اخبار دنیای فناوری اطلاعات جهان مورخه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴
10 نکته فناورانه از دنیای آی.تی: ازکنتور مخفی فیس‌بوک تا اعتراض اریک اشمیت به اروپا


شماره ۱ - تغییر استراتژی مرکز رشد Y Combinator و ایجاد صندوق جدید سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری با کمک دانشگاه استنفورد و مایکل بلومبرگ.


گفتنی است این مرکز بیش از یک دهه به تمام استارتاپ‌های ریز و درشت کمک مالی و سرمایه‌گذاری کرده است و اینک تصمیم گرفته تا بدلیل بالا رفتن ریسک سرمایه‌گذاری در سیلیکون ولی، فقط روی شرکت‌های بالای ۳۰۰ میلیون دلار با بازگشت سود بالا سرمایه‌گذاری کند.

شماره ۲ - اریک اشمیت - رئیس بورد (هیئت) اجرایی گوگل - به قانون جدید اروپا مبنی بر قطع همکاری اطلاعاتی میان امریکا-اروپا اعتراض کرد و نسبت به آن به شدت ابراز نگرانی کرد.

شماره ۳ - مایکروسافت و چند سازنده برتر پی.سی در دنیا کمپین جدیدی برای فروش راه‌اندازی کردند. افت فروش پی.سی در جهان همچنان ادامه دارد.

شماره ۴ - فیس‌بوک به صورتی تصادفی کنتور افراد نگاه کرده از یک پست را نشان داد که بلافاصله آن را از روی سایت محو کرد. مدیران فیس‌بوک نشان دادن این آمار را باگ سیستم نامیدند و به سرعت آن را از سایت برداشتند.

شماره ۵ - مدیران لنوو تاکید کردند دلیلی وجود ندارد تا سرفیس پرو مایکروسافت را تبلیغ کنند و برای فروش آن همکاری داشته باشند، چراکه مایکروسافت رقیب آنهاست!

شماره ۶ - تاکسی سرویس آنلاین آبر در اسکاتلند راه‌اندازی شد. این کار با شهر گلسکو شروع شده و به ادینبورو توسعه پیدا خواهد کرد.

شماره ۷ - «فیلیپا اسنر» مدیر ارشد مایکروسافت به عنوان مدیر بیزینس مارکتینگ B2B (بیزینس با بیزینس در سطح کلان) فیس‌بوک در اروپا شد.

شماره ۸ - دراپ‌باکس محصول جدیدی بنام Paper - شبیه گوگل داکس - را پس از ۶ ماه عرضه بتا، به صورت رسمی راه‌اندازی کرد.

شماره ۹- مقامات ایالتی در نوادا سایت‌های ورزشی را در زمره سایت‌های قماربازی تعریف کردند. از این پس محدودیت‌های قانونی برای آنها اعامال خواهد شد.

شماره ۱۰ - شبکه اجتماعی Flipboard یکی از مدیران کلیدی خود را از دست داد. فلیپ بورد دیتا را از شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری کرده و به صورت مجله‌ای روی اپلیکیشن مخصوص برای کاربران به صورت موضوعی نشان می‌دهد.
کد مطلب: 38749
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام