۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد؛

بیشترین میزان مصرف پهنای باند اینترنت مربوط به تصویر است

ایتنا- آپلود و دانلود کردن ویدئوها، حجم و پهنای باند بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.
بیشترین میزان مصرف پهنای باند اینترنت مربوط به تصویر است


رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: براساس آمارهای موجود، بیشترین میزان مصرف پهنای باند و حجم داده در اینترنت مربوط به تصویر است .


به گزارش ایتنا از مهر، نصرالله جهانگرد با بیان اینکه آینده بر تولید محتوا مبتنی بر فرهنگ و هنر استوار است اظهار داشت: آینده به سمتی حرکت می‌کند که زبان مفاهمه جهان تصویری می‌شود بگونه‌ای که یک تیزر ۳۰ ثانیه‌ای کار یک کتاب را انجام می‌دهد.

وی با تاکید براینکه تولید سرویس و محتوا مؤلفه‌های اصلی ثروت آفرینی است افزود: بر اساس آمارهای موجود، بیشترین میزان مصرف پهنای باند و حجم داده در اینترنت، تصویری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت صنعت بازی رایانه‌ای و انیمیشن در زمان حاضر گفت : رشد این صنعت موجب ارتقاء صنایع، توسعه اشتغال و همچنین موجب همکاری رشته‌های مختلف اقتصاد و اجتماع می‌شود .

وی با تاکید براینکه صنعت بازی رایانه‌ای و انیمیشن و همچنین برنامه‌نویسی از خطوط اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است، ادامه داد: همچنین خلاقیت، نیروی ماهر و فرهنگ از عناصر مهم تولید محتوا به حساب می‌آیند که هر ۳ منبع نیز در کشور ما یافت می‌شوند و با اعمال مدیریت صحیح و همکاری می‌توان در این زمینه رشد کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به توسعه فناوری اطلاعات در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: امروزه سیاست کشورهای دنیا این است که چگونه دانش تئوری دانشگاه تبدیل به مهارت و در نهایت منجر به تولید اپلیکیشن و خدمات شود .

جهانگرد با تاکید براینکه کشورهایی که از چرخه اقتصاد دانش بنیان غفلت کنند دچار بحران‌های اقتصادی و ساختاری می‌شوند افزود: خوشبختانه در مجموع احکام راهبردی در سطح ملی، به خصوص در دو سال اخیر، بالغ بر ۸۰ درصد مجموعه اقتصاد کلان مقاومتی، تکیه بر توسعه دانش بنیان دارد.
کد مطلب: 38586
نام شما
آدرس ايميل شما


علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
سرعت اینترنت چی شد
feedback
United States
چقدر باهوش هستند !!
همه میدونن که ویدیو ها بیشترین حجم رو دارند حجم یک فیلم آموزشی به اندازه حجم تمام کتاب های دنیا هست
به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر