d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - حفره خطرناک اندروید یک میلیارد نفر را به دردسر انداخت
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷

حفره خطرناک اندروید یک میلیارد نفر را به دردسر انداخت

ایتنا- کاربرانی که از فایل‌های صوتی mp3 و فایل‌های ویدئویی mp4 استفاده می‌کنند بیش از دیگر کاربران در معرض خطر هستند.
حفره خطرناک اندروید یک میلیارد نفر را به دردسر انداخت


آسیب‌پذیری خطرناکی موسوم به Stagefright در سیستم‌عامل اندروید گوگل باعث شده تا یک میلیارد نفر از کاربران این سیستم‌عامل در معرض خطر قرار بگیرند.


به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌های موسسه امنیتی Zimperium Labs نشان می‌دهد که نسخه تازه این آسیب‌پذیری موسوم به Stagefright 2.0 به هکرها امکان می‌دهد تا از راه دور به تبلت‌ها و گوشی‌های کاربران نفوذ کنند.

کاربرانی که به طور گسترده از فایل‌های صوتی mp3 و فایل‌های ویدئویی mp4 استفاده می‌کنند بیش از دیگر کاربران در معرض خطر هستند.

نسخه اول آسیب‌پذیری Stagefright که قبلا شناسایی شده بود تمامی کاربران اندروید از زمان عرضه این سیستم‌عامل در سال 2008 تا به حال را تهدید می‌کرد.

اما نسخه دوم آسیب‌پذیری Stagefright ناشی از یک حفره امنیتی در مولفه libstagefright اندروید است که فایل‌های رسانه‌ای را پردازش می‌کند و نسخه 5 به بعد اندروید را شامل می‌شود.

محققان می‌گویند آسیب‌پذیری Stagefright به نحوه پردازش متادیتا هم مربوط می‌شود و لذا حتی مشاهده پیش نمایش فایل‌های صوتی و ویدئویی نیز می‌تواند منجر به آلودگی گوشی شود.

سرقت اطلاعات شخصی و استراق سمع مکالمات صوتی و تصویری از نتایج این حملات برای کاربران گوشی‌های اندرویدی است.

گوگل قول داده برای حل این مشکل وصله به روزرسان عرضه کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۹۵۰ میلیون گوشی اندرویدی در برابر خطر Stagefright 2.0 آسیب‌پذیر هستند.
کد مطلب: 38505
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام