d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - دستگیری قاچاقچی «صوت» در تهران
۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۴

دستگیری قاچاقچی «صوت» در تهران

ایتنا- متهم قاچاق صوت با اجاره 14 خط تلفن ثابت و چند سخت‌افزار و نرم‌افزار اقدام به قاچاق صوت کرده است.
دستگیری قاچاقچی «صوت» در تهران


رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری یک قاچاقچی «مکالمات تلفنی» خبر داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، سرهنگ محمد مهدی کاکوان در این‌باره گفت: در پی شکایت شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر قاچاق صوت یا ترمینیشن، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده فردی ۲۸ ساله به نام «کیوان» به عنوان متهم اصلی شناسایی شد گفت: ماموران پلیس پس از اخذ مجوزهای لازم قضایی به محل فعالیت این فرد رفته و در عملیات پلیسی او را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انجام تحقیقات و بازجویی از این فرد اظهار کرد: در تحقیقات مشخص شد که متهم اقدام به اجاره ۱۴ خط تلفن ثابت کرده و با چند سخت‌افزار و نرم‌افزار اقدام به قاچاق صوت کرده است.

کاکوان با بیان اینکه این فرد در مجموع بیش از ۲۵۰ میلیون تومان به شرکت ارتباطات زیرساخت خسارات وارد کرده بود، خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه این فرد پیش از این سابقه کیفری نداشته است، خاطرنشان کرد: اما مجازات چنین اقدامی بالاست و قانون برخورد سختی را با مرتکبان این عمل مجرمانه پیش‌بینی کرده است.

کاکوان درباره اینکه قاچاق صوت به چه معناست اظهار کرد: قاچاق صوت یعنی فرد با انجام چند دستکاری و اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کاری می‌کرد که تماس‌های از ایران به خارج از کشور که می‌بایست هزینه خود را داشته باشد با حداقل هزینه یا به عبارتی با همان هزینه تماس درون شهری محاسبه می‌شد.

وی با اشاره به این پروند به شهروندان هشدار داد که اگر که قصد اجاره کردن خط تلفن ثابت را دارند حتما از مجوزهای ثبت شرکت و دیگر مستندات قانونی مطلع شوند چراکه در غیر این صورت مسئولیت خط با صاحب خط بوده و به نوعی شریک جرم محسوب می‌شود.
کد مطلب: 38493
نام شما
آدرس ايميل شما


احمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
قاچاق صوت؟
واقعا مسخرست
بهتره بگیم زیاده خواهی شرکت ارتباطات زیرساخت
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام