۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

تاکسی‌های بدون راننده پنج سال دیگر از راه می‌رسند

ایتنا- دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده از فناوری‌های جدید دارد.
تاکسی‌های بدون راننده پنج سال دیگر از راه می‌رسند


شرکت ربات تاکسی از آغاز تست و استفاده آزمایشی از تاکسی‌های بدون نیاز به راننده در سال ۲۰۱۶ خبر داده است و امیدوار است استفاده تجاری از این تاکسی‌ها در سال ۲۰۲۰ آغاز شود.


به گزارش ایتنا از فارس، در سال ۲۰۲۰ المپیک تابستانی در شهر توکیو پایتخت ژاپن برگزار می‌شود و لذا از این تاکسی‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم و شرکت‌کنندگان در رقابت‌ها استفاده می‌گردد.

آزمایش‌ها در این زمینه در جنوب شهر توکیو صورت می‌گیرد و مسافران برای جابجایی در مسیرهای ساده و مستقیم از تاکسی‌های یاد شده استفاده می‌کنند.

ربات تاکسی شرکتی است که با همکاری شرکت اینترنتی DeNA و شرکت ZMP فعال در حوزه فناوری خودروهای بدون راننده تاسیس شده است.

دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده از فناوری‌های جدید دارد و تاسیس این شرکت در همین راستا صورت گرفته است.

یکی دیگر از اهداف ساخت این خودروها کمک به رفت و آمد افراد کهنسال و معلول است که توان رانندگی در مسیرهای شلوغ و پررفت و آمد را ندارند. همچنین جهانگردانی که با مسیرهای رانندگی در ژاپن آشنایی ندارند می‌توانند از این خودروها استفاده کنند.

برخی شرکت‌های اروپایی و آمریکایی هم در تلاش برای ساخت و عرضه خودروهای بدون نیاز به راننده هستند و البته در این زمینه باید موافقت سازمان‌های راهنمایی و رانندگی را هم جلب کنند.
کد مطلب: 38465
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام