۰
plusresetminus
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۷

اقدام جدید مایکروسافت برای پشتیبانی از دستگاه‌های لینوکسی

ایتنا - این قرارداد پشتیبانی از روترها، تبلت‌ها و دستگاه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات متصل به شرکت I-O Data را تحت پوشش قرار می‌دهد.
اقدام جدید مایکروسافت برای پشتیبانی از دستگاه‌های لینوکسی


مایکروسافت از انعقاد قرارداد همکاری جدید با شرکت ژاپنی I-O Data Device خبر داد تا به موجب آن حق امتیازهای نرم‌افزاری خود را به‌روز کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، مایکروسافت اعلام کرد شرکت I-O Data قراردادی را برای به‌روزرسانی حق امتیازهای نرم‌افزاری با آنها منعقد کرده است تا از این طریق دستگاه‌های I-O Data مبتنی بر سیستم‌های عامل لینوکس و اندروید به‌روز شوند.

هیچ یک از این دو شرکت جزئیات مالی مربوط به این قرارداد را منتشر نکردند و جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه ندادند. در این میان مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: «این قرارداد پشتیبانی از روترها، تبلت‌ها و دستگاه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات متصل به شرکت I-O Data را تحت پوشش قرار می‌دهد.»

 

البته باید توجه داشت این نخستین باری نیست که I-O Data با مایکروسافت وارد همکاری می‌شود. در سال ۲۰۱۰ میلادی مایکروسافت و شرکت ژاپنی مذکور قراردادی را در حوزه حق امتیازهای نرم‌افزاری منعقد کردند تا به موجب آن I-O Data به‌ازای استفاده از برخی دستگاه‌هایی که مبتنی بر لینوکس و دیگر نرم‌افزارهای متن‌باز فعالیت می‌کنند، هزینه‌ای را به مایکروسافت بپردازد.

مرکز I-O Data یکی از ده‌ها شرکتی محسوب می‌شود که مایکروسافت با آنها در حوزه حق امتیاز نرم‌افزاری قرارداد منعقد کرده است تا از این طریق سیستم‌های عامل لینوکس، ChromeOS و دستگاه‌های لینوکسی را تحت پوشش قرار دهد.
 
کد مطلب: 38428
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است