۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴

آمادگی مخابرات برای اجرای سریع شبکه ملی اطلاعات

ایتنا- با توجه به ورود و توسعه شبکه‌های اجتماعی میانگین مصرف تلفن رو به کاهش است.
آمادگی مخابرات برای اجرای سریع شبکه ملی اطلاعات


مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران ضمن معرفی سرویس‌های جدید مخابراتی از آمادگی این شرکت برای اجرای سریع شبکه ملی اطلاعات خبر داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، علیرضا صیدی در نمایشگاه تلکام با برگزاری نشستی خبری به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های مخابرات استان تهران پرداخت.

وی ضمن اشاره به سرویس‌هایی چون «جام جهان نما»،«آوای انتظار تلفن ثابت» و طرح تخفیف برای پرداخت بدهی‌های مخابراتی اظهار کرد: اکنون شرکت مخابرات استان تهران آمادگی کامل دارد تا با تامین هزینه‌های مورد نیاز، شبکه ملی اطلاعات را در تهران با هر شکل که وزارت ارتباطات بخواهد اجرایی کنیم.

صیدی در عین حال عنوان کرد: در صورت تامین هزینه‌های مورد نیاز حتی اگر برنامه اجرای این طرح دو ساله در نظر گرفته شده باشد ما می‌توانیم آن را ظرف مدت یک سال و حتی شش ماه اجرایی کنیم.

مدیر عامل مخابرات استان تهران در ادامه به سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی شرکت مخابرات در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به ورود و توسعه شبکه‌های اجتماعی میانگین مصرف تلفن رو به کاهش است و ما تلاش داریم این کاهش را از طریق استقبال بیشتر مردم از سرویس اینترنت که رو به افزایش است جبران کنیم اما با این حال در شرایطی که ما هشت میلیون تلفن ثابت داریم تعداد خط‌های منصوبه اینترنت مخابرات تنها حدود ۹۰۰ هزار خط است.

صیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز به مشکلاتی که به واسطه عدم همکاری شهرداری با مخابرات ایجاد شده اشاره کرد و گفت: برای واگذاری تلفن ثابت دو سال پیش قول داده بودیم که روند واگذاری‌های ما به روز می‌شود.

سال گذشته نیز به این قول جامه عمل پوشاندیم اما برای حفظ این شرایط به نقدینگی و تجهیزات لازم است.

به گفته او هر خط تلفن ثابت حدود یک میلیون تومان هزینه دارد و برای فروش آن ۵۰ هزار تومان دریافت می‌شود که این تعرفه‌ها اصلا توجیه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: اکنون ما تجهیزات لازم را وارد تهران کرده‌ایم اما شهرداری مجوز توسعه نمی‌دهد و هزینه‌های دریافت مجوز بسیار افزایش یافته و گاه حتی هزینه مجوز از خود تجهیزات هم بیشتر است.

مدیرعامل مخابرات استان تهران در پایان گفت: با این وجود اکنون برای واگذاری بالغ بر یک میلیون خط تلفن و ADSL ظرفیت‌سازی شده است.
کد مطلب: 38403
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام