۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸

تلاش چین و آمریکا برای انعقاد اولین قرارداد صلح سایبری دوجانبه دنیا

ایتنا- برخی معتقدند مذاکرات سایبری چین و آمریکا به علت پیچیدگی‌های موجود و شدت اختلاف نظرها به عقد قرارداد خاصی منجر شود.
تلاش چین و آمریکا برای انعقاد اولین قرارداد صلح سایبری دوجانبه دنیا


مذاکرات صلح سایبری چین و آمریکا همزمان با کاهش حملات هکری دو طرف به یکدیگر در جریان است و امید می‌رود اولین قرارداد از این نوع در دنیا در روزهای آینده منعقد شود.


به گزارش ایتنا از فارس، هیچ یک از دو طرف حاضر به اذعان به انجام چنین حملاتی بر علیه طرف دیگر نیستند، اما امیدوارند با توافق با یکدیگر قواعدی وضع کنند که حداقل جلوی حمله سایبری به تاسیسات زیربنایی مانند نیروگاه‌ها، سیستم‌های بانکی، شبکه‌های مخابراتی و بیمارستان‌ها گرفته شود.

هنوز مشخص نیست آیا این توافق صلح سایبری عدم حمله به شبکه‌های دولتی و خصوصی حساس را هم در بر می‌گیرد و دو طرف در عمل به مفاد آن احترام خواهند گذاشت یا خیر.

مذاکرات یادشده در آستانه سفر رئیس جمهور چین به آمریکا حساسیت بیشتری پیدا کرده و احتمال می‌رود پس از نهایی شدن مذاکرات توافق صلح سایبری به امضای اوباما و شی جین پینگ برسد.

یک ماه پیش حمله هکری به اداره مدیریت پرسنل آمریکا باعث سرقت اطلاعات ۲۱.۵ میلیون نفر از کارمندان فعلی و سابق دولت آمریکا شد.

هکرهای عامل این حمله سپس به شرکت بیمه‌ای بزرگ Anthem در آمریکا نیز حمله کردند. هر دوی این حملات به چین نسبت داده شده است.

بعد از این حملات اوباما به دولت چین هشدار داد که چنین اقداماتی قابل پذیرش نیست و دولت وی آنها را تهدید اساسی امنیت ملی خود تلقی می‌کند.
کد مطلب: 38287
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام