۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷

گفت‌وگوی‌های فشرده چین و آمریکا در مورد امنیت سایبری

ایتنا- اوباما هشدار داد حملات هکری چین ممکن است به واکنش قوی و موثر آمریکا به این کشور منجر شود.
گفت‌وگوی‌های فشرده چین و آمریکا در مورد امنیت سایبری


ایالات متحده آمریکا و چین مذاکرات تازه‌ای را در هفته‌های اخیر برای بحث و تبادل نظر در مورد امنیت سایبری آغاز کرده‌اند و امیدوارند بتوانند در این زمینه به توافق برسند.


به گزارش ایتنا از فارس، احتمال می‌رود که همزمان با سفر رئیس جمهور چین به واشنگتن در پنج شنبه این هفته خبر این توافق و برخی جزئیات آن اعلام شود.

در سال‌های اخیر چین آمریکا نبرد سایبری اعلام نشده‌ای را بر ضد یکدیگر در پیش گرفته‌اند و هر یک از دو کشور به خصوص آمریکا طرف مقابل را به نفوذ به رایانه‌های دولتی و خصوصی و سرقت اطلاعات حساس طبقه‌بندی شده متهم می‌کند.

در این توافق موضوع حملات سایبری به نیروگاه‌های برق، شبکه‌های تلفن همراه و بیمارستان‌ها و ... مورد بررسی و توجه قرار گرفته است.

با این حال بعید به نظر می‌رسد در توافق اولیه به نحوه حفاظت در برابر حملات جنجالی انجام شده و به خصوص جاسوسی و نقض گسترده مالکیت معنوی اشاره شود. دو طرف هنوز رسما در این زمینه موضع‌گیری نکرده‌اند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه هفته گذشته خواستار شکل‌گیری یک چارچوب بین‌المللی برای جلوگیری از تبدیل اینترنت به ابزاری تسلیحاتی برای تهاجم کشورها شده بود.

اوباما در سخنان خود افزوده بود که در مذاکراتش با رئیس‌جمهور چین بر روی موضوع امنیت سایبری هم تمرکز خواهد کرد.
کد مطلب: 38246
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است