۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۱

حافظه رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 ساخته شد

ایتنا- شرکت سامسونگ قصد دارد تا رم‌های جدیدی را به بازار عرضه کند که این رم‌ها از نوع LPDDR۴ DRAM بوده و ۱۲ گیگابایت حجم دارند.
حافظه رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 ساخته شد


شرکت سامسونگ قصد دارد تا رم‌های جدیدی را به بازار عرضه کند که این رم‌ها از نوع LPDDR4 DRAM بوده و ۱۲ گیگابایت حجم دارند.


به گزارش ایتنا از رایورز از وب‌سایت خبری تحلیل digitimes، شرکت سامسونگ قصد دارد تا نسل جدید رم‌های کامپیوتری خود را روانه بازار مصرف کند. این شرکت به‌زودی به‌صورت رسمی عرضه رم‌های LPDDR4 DRAM با ظرفیت ۱۲ گیگابایت را آغاز خواهد کرد.

این رم‌ها با سیستم‌هایی که مبتنی بر استفاده از فناوری‌های ۲۰ نانومتری ساخته ‌شده‌اند همخوانی خواهد داشت و به نسبت رم‌های موجود در بازار از سرعت بالاتری برخوردار است. البته این سرعت بالاتر همراه با مصرف کمتر این رم نیز خواهد بود که ارزش آن را عملا چند برابر می‌کند.

 

شایان ذکر است که محصولی که به‌زودی توسط سامسونگ به بازار مصرف عرضه خواهد شد، حجیم‌ترین و سریع‌ترین رم موجود در سری رم‌های DRAM محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز می‌توان جایگاه آن در کامپیوترهای نیرومند را تثبیت شده دانست.

شایان ذکر است که در حال حاضر نمونه LPDDR4 DRAM‌های مرسوم در بازار مصرف، ظرفیت‌های ۳ و ۶ گیگابایتی دارند و مصرف انرژی آن‌ها نیز به‌مراتب بالاتر از این مدل جدید است. رم جدید سامسونگ به میزان ۲۰ درصد در مصرف انرژی صرفه خویی خواهد کرد و از نظر توان خروجی نیز به میزان ۳۰ درصد از سایر نمونه‌ها سریع‌تر عمل می‌کند.
 
کد مطلب: 38200
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
شما اینجا حرف از رم میزنید و سی پی یو نشان میدهید ؟
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است