۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۳
محدودیت‌های جدید در راه است؛

آمار و ارقام خواندنی از آخرین وضعیت جهانی اینترنت

ایتنا- ۳۴.۹ درصد کاربران اینترنت در لهستان با استفاده از ابزاری موسوم به Ad Block Plus، تبلیغات اینترنتی را مسدود می‌کنند.
آمار و ارقام خواندنی از آخرین وضعیت جهانی اینترنت


همزمان با توسعه زیرساختارهای اینترنتی در سراسر جهان آمار و ارقام و گزارشات جالب توجهی در این زمینه ارائه می‌شود.


به گزارش ایتنا از مهر، اینترنت در کشوری مانند پرتغال توسعه روزافزونی یافته به طوریکه تازه‌ترین آمار منتشر شده نشان می‌دهد در پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، بالغ بر ۹۰ درصد کاربران اینترنتی در پرتغال به اینترنت با سرعت بالای ۲۰ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند.

همچنین ۵۶.۷ درصد نیز از اینترنت با سرعت بالای ۳۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کنند. در عین حال شمار کاربرانی که از اینترنت با سرعت بالای ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کنند ۲۵.۵ درصد است.

از سوی دیگر در کشوری مانند لهستان که یکی از کشورهای دارای سرعت بالای اینترنت در جهان به شمار می‌آید، کاربران برای استفاده هرچه بهتر و مؤثرتر از این شبکه جهانی، تبلیغات اینترنتی را مسدود می‌کنند.

بر اساس این گزارش ۱۸۱ میلیون کاربر در دنیا تبلیغات اینترنتی را مسدود می‌کنند که این رقم سالانه ۴۱ درصد افزایش می‌یابد.

پیش‌بینی می‌شود منتشر کنندگان تبلیغات اینترنتی از این بابت ۲۲ میلیارد دلار ضرر می‌کنند.

لهستان دومین کشور اروپایی است که تبلیغات اینترنتی را مسدود می‌کند. از این نظر یونان با ۳۶.۷ کاربران درصدر قرار دارد و جالب اینکه در آمریکا این رقم ۴۸ درصد است.

طی روزهای اخیر در ونزوئلا خبری منتشر شده مبنی بر اینکه این کشور درحال بررسی راه‌هایی جهت اعمال کنترل بیشتر بر کاربران اینترنت است.

بر این اساس گفته می‌شود حزب سیاسی حاکم بر ونزوئلا از سال ۲۰۰۷ برنامه‌ای را برای اعمال محدودیت بر دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها آغاز کرده است.

اعضای این حزب با بیان اینکه موتور جستجوی گوگل تحت کنترل قرار ندارد از تلاش‌ها برای ارائه پلت فورمی خبر می‌دهند که دسترسی به برخی وب‌سایت‌های خاص را محدود می‌کند.

اما در آن سوی دنیا پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک متوسط استفاده از اینترنت با استفاده از تلفن همراه هوشمند در بریتانیا از اینترنت مبتنی بر رایانه پیشی بگیرد.

هم اکنون متوسط زمان استفاده از اینترنت مبتنی بر تلفن همراه هوشمند در بریتانیا ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه در روز است که این رقم به مراتب بیشتر از میزان استفاده از اینترنت مبتنی بر رایانه شخصی و تبلت‌هاست.

پیش‌بینی می‌شود نفوذ تلفن همراه هوشمند در بریتانیا تا سال ۲۰۲۰ به ۸۳ درصد برسد. همچنین برآورد می‌شود تا سال ۲۰۲۰ میزان استفاده از اینترنت مبتنی بر تلفن همراه هوشمند ۲۱ میلیارد ساعت فراتر از آمار فعلی باشد.
کد مطلب: 38085
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است